Litter B"Big Marley"

veru áno, aktuálne sa zaoberáme koncom roka 2019. Našej Debbienke by sme ešte raz chceli dopriať materstvo a spraviť z nech matku roku 2020, tak, ako tomu bolo v roku 2018. Bude mať 5,5 roka, čo považujem za ešte slušný vek, a ak sa podarí a psí pán Boh dá, budú šteniatka z veľmi vzdialeného spojenia, po ktorom súm túžila od doby, kedy som začala zisťovať, prečo psi ako Marley neexistujú. Źe kde hľadať pôvod tohto neslovankého šarmu. Našla som ho roky dozadu, no cestovať do takej vzdialenosti bez skúseností, bez vedomia, či vôbec je plodná a kopec iných otázok nás obkolesovali a tak vrh A bol v skrátenom a skúšobnom režime. Z toho režimu sa narodilo čosi úžasné, ale opakovať spojenie nebudeme, predsa len, zaujímajú nás aj iné chovateľské aspekty. A tak plní zvedavosti uvidíme, kam to posunieme a kam sa posunieme s novým, zatiaľ virtuálnym B-čkovým členom :-) Vyberali sme priznám sa psa podľa výzoru. Mňa až tak práca nezaujíma. My si ju vypracujeme. Také bolo znenie a naše prekvapenie, že tento " Marleyovský" ženích má naozaj slušne veľa práce s výbornými výsledkami. Tak už len nech sa stane vôľa Božia. Každopádne príjmeme čokoľvek, čo sa môže stať a všetko sa deje z nejakého dôvodu.
 
 
Pokračovanie:
nebudem mazať horeuvedené, pretože - to tak asi malo byť a Božia vôľa tak rozhodla. Keďže Debbie pred necelým rokom prekonala operáciu platničky, povedali sme si, že ju už vystavovať žiadnym rizikám nebudeme, aj keď názory sa rôznia, akúkoľvek zvýšenú váhu a záťaž na jej chrbátik nechceme dovoliť. Štastie je krehké a vrtkavé, prežili sme, čo bol náš sen, šteniatka mala, nádherných 5 detičiek, a to nám aj jej stačí. Nie sme chovná stanica na produkciu, ale len pre radosť. Takže ak v budúcnosti bude vrh B, bude Agattkin, ak sa nevyskytnú akékoľvek komplikácie. To, že ženícha máme vybratého s koreňmi môjho vyhliadnutého dokonalého psa platí :-) v tom máme jasno.
Takže resumé je takéto a akékoľvek otázky a poučky, že to zvládne nepríjimam. Príliš ju milujeme na to, aby sme riskovali čo i len kúsok jej zdravíčka a mojich nervov. Drobečka naša 6 ročná, nech si užíva život s dopelým špeniatkom Agattkou :-)