B"Big Marley" 23.4.2022

Agatta Big Marley x Lasse vom Lehhof

veru áno, aktuálne sa zaoberáme koncom roka 2019. Našej Debbienke by sme ešte raz chceli dopriať materstvo a spraviť z nech matku roku 2020, tak, ako tomu bolo v roku 2018. Bude mať 5,5 roka, čo považujem za ešte slušný vek, a ak sa podarí a psí pán Boh dá, budú šteniatka z veľmi vzdialeného spojenia, po ktorom súm túžila od doby, kedy som začala zisťovať, prečo psi ako Marley neexistujú. Źe kde hľadať pôvod tohto neslovankého šarmu. Našla som ho roky dozadu, no cestovať do takej vzdialenosti bez skúseností, bez vedomia, či vôbec je plodná a kopec iných otázok nás obkolesovali a tak vrh A bol v skrátenom a skúšobnom režime. Z toho režimu sa narodilo čosi úžasné, ale opakovať spojenie nebudeme, predsa len, zaujímajú nás aj iné chovateľské aspekty. A tak plní zvedavosti uvidíme, kam to posunieme a kam sa posunieme s novým, zatiaľ virtuálnym B-čkovým členom :-) Vyberali sme priznám sa psa podľa výzoru. Mňa až tak práca nezaujíma. My si ju vypracujeme. Také bolo znenie a naše prekvapenie, že tento " Marleyovský" ženích má naozaj slušne veľa práce s výbornými výsledkami. Tak už len nech sa stane vôľa Božia. Každopádne príjmeme čokoľvek, čo sa môže stať a všetko sa deje z nejakého dôvodu.
 
 
Pokračovanie:
nebudem mazať horeuvedené, pretože - to tak asi malo byť a Božia vôľa tak rozhodla. Keďže Debbie pred necelým rokom prekonala operáciu platničky, povedali sme si, že ju už vystavovať žiadnym rizikám nebudeme, aj keď názory sa rôznia, akúkoľvek zvýšenú váhu a záťaž na jej chrbátik nechceme dovoliť. Štastie je krehké a vrtkavé, prežili sme, čo bol náš sen, šteniatka mala, nádherných 5 detičiek, a to nám aj jej stačí. Nie sme chovná stanica na produkciu, ale len pre radosť. Takže ak v budúcnosti bude vrh B, bude Agattkin, ak sa nevyskytnú akékoľvek komplikácie. To, že ženícha máme vybratého s koreňmi môjho vyhliadnutého dokonalého psa platí :-) v tom máme jasno.
Takže resumé je takéto a akékoľvek otázky a poučky, že to zvládne nepríjimam. Príliš ju milujeme na to, aby sme riskovali čo i len kúsok jej zdravíčka a mojich nervov. Drobečka naša 6 ročná, nech si užíva život s dopelým špeniatkom Agattkou :-)
 
Pokračovanie:
plány B sú veľmi živé a aktuálne sa zaoberáme po dlých tmavých večeroch výberom ženícha. Je to celkom náročne, každopádne nás zaujíma rodokmeň, aby sa do aspoň 4 viditelnej generácie neobjavili nami neobľúbene veľkochovné CHS, a tiež trpaslíky. Inak je nám jedno, či pracovať bude alebo nie. Respektíve na tom si nezakladáme. Pre nás záujmemci sú úzka skupina ľudí, ktorí budú naše malinkaté B-éčka milovať a mať ako členov domácnosti, nie pracovné nástroje - a radšej - ako to niekto s odporom vraví "na gauč". 
Pre mňa gauč znamená lásku, teplo domova, prechádzky, les, kvalitná strava, veterinárna starostlivosť niekedy aj ďalej ako sused, akceptovanie, že psík sa môže a nemusí dostať do chovu a napriek tomu, ho budú milovať a nepoužívať výhradne ako množiarsky nástroj. Áno, je radosť vidieť, ak sa niekomu podarí aj tento kúsok, ale je to druhoradé. Naše minilásky musia byť právoplatnými členmi domácnosti so zubami alebo bez, celý život, nielen 8 rokov, kým sú povedzme produktívne..
Presne ako Áčka dostali mimoriadnu lásku, parťátkov psích ak človečenských, bývanie na úrovni a starostlivosť nadmieru, tak si budeme priať aj domovy pre B-éčka. Ak sa teda všetko podarí. Ak nie, aj to je znamenie a nezbláznime sa. takže uvidíme, čo nám jar a leto prinesú. Jediné čo si prajeme, je pre nás všetkých zdravie a temperamnt a vytrvalosť a stále mladosť. Ako nám to dokazuje naša láska Marley.
 
a tak v sobotu 23.4.2022 sa narodilo opäť 5 krásnych úžastniatok, opäť 1 dievčatko a 4 chlapečkovia
Baronesse
Bradlley
Bugatti
Bronnson
Bailley