Výstavy, ach tie výstavy a kalné vody

01.10.2021 10:05

Po dlhšom čase mamka píše to, čo jej ja diktujem. Som Agatta. Som milovaná jazvečíčka ľudských rodičov. Asi veľmi dosť najviac. Okrem toho ma fakt veľmi ľúbi moja originálna mamka Debbie a dedo Marley, ktorý  je úplne peckový, on sa totiž  so mnou stále hrá a niekedy mi dovolí ísť aj do misky s jedlom a nevrčí na mňa. Nikdy na mňa chlapi v  našej domácnosti nevrčia. 

Mám vyše tri roky. Som stále plyšová ako som bola a stále mám vraj veľa detstva v sebe, že asi po mojich predkoch, ktorí s nami tiež žijú. Som spokojná  a šťastná. Nežijem v koterci, nebývam v zime, jedlo máme naozaj luxusné. Aj vitamíny. Aj výlety. Aj výlety na výstavy. Kam chodím rada, rada cestujem kamkoľvek, som v priestrannej búdke, vzadu máme klimatizáciu, mäkkučné uteráky a tak si podriemkávam a teším sa na ďalšie akcie.

Áno sú ľudia, ktorí povedia, že som len pes a pes sa takto nemá mať. Ale sú ľudia vrátane mojej mamky a tatky, ktorí povedia, že som až pes. Lebo som prirodzený milujúci tvor, ktorí im dá to, čo človek často krát od človeka nedostane. Lebo sme doživotní parťaci v dobrom aj  zlom. Lebo nie sme spotrebný tovar, ani množiareň ani pracovný nástroj. Sme rodina. A to je najviac. 

Preto sa čudujem, že ľudia si závidia a nedoprajú. Ja neviem, ako vyzerajú dokonalé psíky, pretože ja mám dokonale videnie všetkých tvorov. Ja to nerozlišujem, či mám titul alebo preukaz pôvodu. Ja mám iné priority žitia ako majú ľudia. Som neobyčajne obyčajná Agatta, ktorá milujem život či prší alebo sneží, či je upratané alebo nie, či sme u babky alebo pri jazere. Som za každú srandu. A toto je náš život.

A včera. Včera ma zobrala mamka a tatko do Brna na veľmi dôležitú výstavu. Vraj. Neviem, čo na nej bolo dôležité, lebo chodila som dokola rovnako za rovnaké pamlsky, mamka ma rovnako očesala a polúbila. A čo sa stalo, mamka sa tešila, že som svetová víťazka. Neviem prečo bola šťastná a prečo niektoré mamky boli nešťastné a písali potom do človečieho sveta škaredé veci. Prečo si ľudia myslia, že musí byť tak, ako si zaumienia. Prečo tí istí ľudia sa správajú inak k tým istým ľuďom inak, keď vyhrajú alebo keď nevyhrajú. My psíky sme stále rovnaké. Nechcete sa od nás učiť? 

Všetko čo je na svete je pominuteľné. A viete čo? Ako tak pozerám do zrkadla, som veru pekná a som svetová. Lebo som milovaná a ktokoľvek by dostal môj titul aj ten by bol na príťaž, našla by sa opäť skupinka, ktorá by to riešila. Tak to chodí. Lebo vraj na titul svetový víťaz musíte mať meno. Hihi. Ale ja nechcem meno množiarne, mne sa moje meno páči.

Nakúpila mamka frgále ( až 3 a nič sme nedostali!), Debbienke gól ( rozumej loptu, ale dedo jej ju skonfiškoval), nejaké sušené voňňňavéé rybičky a išli sme pozrieť malinkého Milinka a dedka Agoška ku Katke. Milky je velmi milý chlapec a krásne a plyšový ako ja! Ako jeho panička. Máme ich radi. Sú to dobré psíky. A dobrí ľudia. 

Takto sme zahájili jeseň a teraz s mamkou ideme na gaštany, lebo ľúbi pečené gaštany. A ešte pečenú kačicu, lebo príde na víkend babka. Už sa teším na odrezky. Vivat svetová kačicaaaa.

Vaša Agatta a spol.

 

 

 

Ešte niečo mamka chce napísať:

Ešte k výstavám. To, že si ľudia nepíšu na sociálnu sieť všetky výsledky ale len časť alebo len tie , ktoré podľa nich stoja za úspech neznamená, že tie psi niekdy nedostali horšiu známku ako majitelia propagovali. Ale vyzerá to efektne, to bez debaty. Mne stačila Nitra. A kto reálne vedel, čo sa tam dialo a aké boli výsledky? To len na zamyslenie. Potom na svetovke alebo nielen tam -  dostane niečo, čo sa im nepáči a už zveličujú. Ako im bolo ublížené. Trochu sebareflexie by neuškodilo. Keď pes môže dostať na medzinárodnej VD len z prostého dôvodu, lebo mu chýba zub, ktorý FCI toleruje (  potom čo sa ten istý človek  čuduje,  že dostanete známky V s poradím a inými vadami? )Pozrite sa na to aj týmto pohľadom, nie len že "Molnárová" vyhrala.  A výživná debata, ktorá sa mi printscreenmi dostáva späť ma utvrdzuje, že vystavovatelia susednej krajiny sú fakt na hrane a je mi ich ľúto. Ale všeobecne neúspechy a zlo spolčuje, takže téma je jasne daná. Mať  vaše starosti ( iné zjavne na práci nemáte) a premrhaný čas.. My máme aj iné starosti a povinnosti ako pretriasať niečo, čo nie je absolútne zmyslom života. Ale drby zmyslom sú vlastne. Tak si užívajte a hecujte sa :-)) 

 

Vaša Agatta a spol.

 

Inak mamka ľutuje, že neprihlásila deda do triedy šampionov. A má pár printsceenov od ľudí, ktorí škaredo nadávali na výstavu aj rozhodcov a že aspoň má námet do druhej knihy, ktorú píše v plnom znení.