Veterán je krásne obdobie a aktuality

17.09.2020 16:05

A prehupli sme sa do veteránskeho roku. Už som si skoro ani nepamätala, aké je to mať psa veselého, rozvážneho, detského, chápajúceho a chápavého, už aj poslušného a to - všetko v jednom. Áno je to náš Ado. Nekonečná psia láska, bez ktorého si život na dvore ťažko predstaviť. Aj keď čas neúprosne beží, vychutnávame si (nielen) s ním každý deň, každú hodinu, každý celý čas, ktorý sa dá , lebo títo anjeli to na Zemi nemajú dlhodobé. Žiaľ. Preto si život užívajú plnými dúškami a nevynechajú jednu možnosť ani situáciu, aby sa poriadne nenajedli, nevyváľali v niečom strašne " aromatickom", nevyštekali každého aj vymysleného votrelca, neklamali telom aj zmyslom, že ešte nemali pamlsok, neukázali, v ktorom rolldore sú postrojčeky, nevyskočili do otvoreného auta.. všetko robia s maximálnym nasadením, vierou, láskou a dúfaním. A veru, často im to vychádza. Špagetkám naším.

A Marley? Marley sa "musel" zúčastniť výstavy za svoje ženy, ktoré ako inak sa naraz rozhodli ísť babke na prázdninky. Naše hare krišny.A tak sme skúsili chlapca prihlásiť do veteránov. Naozaj šľapal jak hodinky aj napriek smútku, ktorý mu zanechali fenečky a on sa pár dní nenajedol, kým  mu mamka ( rozumej mňa) neuvarila niečo "ľudské". On je náš vševedko, náš model, náš zmysel, naše prekvapenie, ktoré nikdy neomrzí.

Tento vek je naozaj krásny, len nech je čím dlhšie zdravý, medvedík môj medovníkový. 

Jeseň je skoro letná, záhrada fičí na plné obrátky, o jedení uhoriek by vám vedela rozprávať naša uhorková lejdy Debbie. Naše slniečko. Večne vrtíchvostíkové od rána do večera. Vyšportovaný chvostík aĺa Debbie. Ďalší zo zázrakov.

V auguste sa výberu do chovu  podmienenom účasťou na klubovej výstave zúčastnil aj náš chlapeček a výsledkom sme žili celý víkend!

  • Apollo Big Marley (*2018) - Láb - 15.8.2020 - trieda šampionov - V1 - CAC - KV - BOB - III. BISS !! ( V Poljak, A. Schindler)

Aký sme mali september na výstavnom poli - zhrnula by som - úspešný a mimoriadne. Tak pokojné a dokonalo zorganizované výstavy - som snáď roky nezažila. Nič intrigánske, žiadne lacné pleteniny ani granule, pre každého vystavovateľa niečo, čo bolo užitočné. Prostredie dokonalé, počasie ako na objednávku ale hlavne tá atmosféra, kľud, pojem o čase neexistoval... takto si predstavujem ten relax, kedy posledná ochádzam z výstavy..

Ako fungujú naše OVP - psík je v triede podľa prihlášky, napr. Marley trieda veteránov, vyhral V1-Víťaz triedy a postúpil so všetkými plemenami o BIS veterán. BIS Veterán spolu s BIS junior a Bis dospelá suka a BIS dospelý pes ( všetky plemená)  sa zúčastňujú o BIS výstavy.

  • Marley  z Chotára ( *2012) - Betliar - 1.9.2020 - trieda veteránov - V1 - VTV ( L. Frnčo) - BIS Veterán ( B. Chmiel) - BIS !  ( L. Frnčová

  • Agatta Big Marley ( *2018) - V.Úľany - 15.9.2020 - trieda pracovná - V1 - VT( A. Polgár) - r.BIS triedy pracovnej (A.Polgár) - BIS dospelá suka ( Lozič Ž)
 

Z Nemecka máme tiež nádherné správy po dlhej dobe z klubovej výstavy

  • Addo Big Marley  (*2018) - 13.9.2020 - V1-CAC DTK, CAC VDH, BIS Langhaar dachshund!

Takto krásne jesenno a pohárovo a luxusno granulkovo sa nám zadarilo, lebo - naše deti po dlhom čase mali chuť na pokosenej nizučkej rovnej trávnatej ploche sa predviesť.

Tak uvidíme čo prinesie tekvičkové obdobie, kapustičky ozdobné aj vresy už majú svoje miesto, takže jeseň už naozaj prišla. Majte krásnu jeseň a každý jeden deň, ktorý môžete stráviť s milovanými a milujucimi!