Myšičky XVII.

09.11.2016 10:05

Vzhľadom na vysokú návštevnosť mojej stránky za posledné dni a štatistík príchodzích lokalít som sa rozhodla napísať tento príspevok. Popravde, na sociálnu sieť posledne nechodím, mám rozpracovaný knižný kynologický projekt  a ak sa tam ocitnem, tak len ojedinele, nie preto, aby som napísala "Debbie dostala 23-tí BOB a porazila veľaúpešného psa, alebo že moj Marley porazil ako 16 mesačný v Nitre svetového víťaza". Na tom sa doma doteraz bavím, keď mi dotyčná povedala: A teraz môžeš napísať na FB, "že nejaký Marley porazil svetového víťaza". Bolo to smiešne. Nikdy som sa k ničomu takémuto neznížila. Nikdy som nepísala, že nemáme konkurenciu a sme najlepší. Nemala som a nemám potrebu si kompenzovať komplex menejcennosti práve takýmito podpultovými vyjadreniami a porovnávaniami. Každý má svoj fanklub, akurát, že nemám potrebu hrať divadlo a už som dospela vo svojom veku ďalej ako tieto päťdesiatničky a nepotrebujem si svoje sebavedomie utvrdzovať práve ľuďmi, ktorí si požiačiavajú peniaze, ktorí klopú na Vianoce nie u svojich doma, ktorých vlastná dcéra "nemusí", ktorí darujú polotýraného psa preto,  lebo nespĺňal kritéria plemena a dnes ho s láskou handluje a vypisuje ódy.. A takýto človek má ešte váhu ? Toľko skutočností viem od ľudí ( a nechávam si ich stále pre seba, resp. nielen ja ich viem ) , ktorí sa teraz od nás dištancujú a tešia sa, že porazili ( pre mňa to nie je porážka, je to výstava) nášho Adinka, milovaného Adinka, ktorý má všetko to, o čom sa iným psom môže len snívať  ( a nemyslím tým stavbu teba s korektnými prednými a zadnými končatinami ). Nezrazí ma to na zem, ja som v správny čas vedela pochopiť, že stačí, nemám potrebu sa naháňať za pomaly azerbajdžanskými šampiónátni v konkurencii 4 psov v skupine. Nemôže ma dnes niekto porovnávať, keď aktívne psa nevystavujem a niekto sa snaží predbehnúť, dobehnúť.. Súťaží sa vtedy, keď súťažia dvaja. Nie keď jeden v troch rokoch prestal :-) To len na okraj.

Zažili sme veľa, zažijeme veľa, ale z výstav nežijeme. Je to súčasť nášho života, nejaké to spríjemnenie, nič viac. Viem na sociálnu sieť pridať aj iné fotky ako z výstavy. Predovšetkým iné fotky. Moji psi chodia aj na polea a do lesa (nielen počas skúšok), nie len na rukách a v kočíkoch. Majú svoju jazvečiu povahu a to si cením na nich a na nás. Viem sa potešiť z fotky čerstvej kávy a našich psíkov bez toho aby som pripojila predponu  interšampióna :-) Nie som na tom tak zle, aby som každým krokom potrebovala uvedomiť okolie, že mám mega úspšeného psa :-) Každý má svoju rozprávku a históriu. Veľmi tragické bolo v nedeľu, keď "úspešný" vystavovateľ, ktorý mi práve vo februári na Slovensku povedal, že sme boli traja najlepší psi na bedni, v nedeľu povie" vyhrala najhorší čuba", len preto, že nevyhral on. Aj toto je úroveň rozhodcu.

Protekcia na Slovensku  - to hovorí práve ON ? Vraj. Smejem sa.  Presne tak - preto som s takým psom akého mám dostala V2... Preto sa neskutočne nedeľný BOS páčil rozhodom, keď BOB mám doma ja :-) Škoda, že keď sme dostali V2 nebolo počuť aj o tej druhej strane, ktorá sa upokojila po tom, čo Debbie dostala BOB. Že aspoň kúsok spravodlivosti. Každý vidí čo vidieť chce. Ale pitvať to verejne jednostranne je úbohé.

Našťastie ma to veľmi neprekvapilo, pretože ľudí viem odhadnúť v pomerne krátkom čase a väčšina jazvečíkarov nemajú obdobu. Takže v skrátke: riešte sa , riešte ma, riešte si výkladnú skriňu na sieťach, iné už vo väčšine prípadov ani neostáva. smutná realita, ale príde aj na ostatných. Snáď neveríte, že všetci tí vaši kamaráti sú vaši kamaráti  naozaj :-) Mám skutočnú a veľkú rodinu. Mám sa s kým porozprávať a riešiť problémy a radosti aj starosti, na to nemusím chodiť každý víkend bez partnera preč :-)

Toto je náš pohľad na vec. Bohužiaľ pravdivý, ale lepšia je pravda - akákoľvek. Nechcela som tieto veci viac riešiť na mojej stránke, ktorú mám pre radosť, ale nevidím dôvod, aby sa niekto obohacoval nepravdami na môj účet. A vystavovať budeme sporadicky  kedy chceme, kam chceme a na koho chceme :-) a ešte detail jeden - náš jazvečík nemá za celú výstavnú kariéru ani jedno VD. Ani jedno.