Myšičky XXXXVIII.

24.07.2018 12:49

Prázdniny! Veď naše trio ich má doživotne :-) Je krásne leto, sem tam nájdeme vyhrabaný štrk alebo drevinu, a to vieme, že Agátkou lomcovali pudy hrabania, dokonca sa sama prizná a papuľuje, akože v jej veku je to normálne. A to jej papuľovanie je niečo nádherné, výnimočne, vyzývavé, drzé, žobrajúce ale hlavne všetko vysvetľujúce. Teda podľa nej. Ako som sa dávnejšie zmieňovala, u nás na dvore sú psi, ktorí sú tu už nejaký ten život ( Adinko) a tí, prvý krát na svete, nonstop sa čudujúci a obdivujúci a to je malá Debbie. Agáta je niečo medzi nimi, skôr niečo ako Ado. No to nám bol čert dlžný. Ďalší premúdrelý tvor v Tomášove! Ďalší všadebolko.

Agatta veselo prezubuje, vidím to na parožteku, hračkách, lopte a chcelo by aj moje ruky poznačiť, ale predsa len sa rozhodne na niečo neživé. Agatta je tvor, na ktorý sme patrične hrdí. Náš prvorodený, jediná fenečka a tak milá, tak plyšová, tak hlasitá na stope od 5 mesiacov, tak pažravá ( nič ojedinele u nás doma), taká tá naša. Nesie všetky gény, ktoré sme si tajne vysnili. Už je velmi zbehlá v tom, že raňajky sa podávajú presne o 6:30 ( mimo víkendov, vtedy je panička neľútostná a hodinka musí byť navyše), a 7:30 sa stepuje na chodbe v trojici, kde nosmi presne udávajú smer na svetovú stranu , ktorá sa volá "postrojčeková". No a aby nebolo málo, večer dejavú.. takže máme o časomieru postarané, neujde im nič, ani keď je zamračené, ani keď prší, proste von sa ísť musí. Taký je ich vnútorný režim a harmonogram. Tak sa nastavili a tak nastavili aj nás.

Agatta bude mať o týždeň 6 mesiacov. Ubehlo to veľmi rýchlo, a zároveň toľko sa toho udialo, že to niekedy ani rozum neberie, čo všetko sa vie to malé prdítko naučiť a zároveň prepočuť. Ešte pred chvíľkou Debinka poctivo kojila, a dnes sa opäť hára, dievčatko moje. Hneď by som išla do ďalších šteniatok, také krásne to bolo, ale nie na zimu, nie hneď druhé háranie a hlavne, Debbie nie je na viac vrhov za život. Možno dva , respektíve maximálne dva. Pre nás je to dar, nie nástroj pracovný ani finančný.  Debbie mala 4 roky a tak pravdepodobne na 50% ešte jeden vrh zopakujeme, ale momentálne je to vo hviezdach. To som sa len tak  zasnívala.

Vychovávame teraz jej kópiu. Alebo dedovu? ALebo o na nás? No každopádne sme presvedčení, že spojenie, ktoré sa udialo na MIkuláša v roku 2017 bolo pre nás dokonalé. Všetky naše detičky sú krásne a akoby ich jedna mater mala :-) a sama neviem, ktorého psíka by som si dnes vybrala. Zjavne sú všetci hodne sebavedomí, všetci milujú vodu, jedlo a sú kosterne pevní a krásne osvalení. Lebo - majú super rodinky, ktoré majú dvory , pri ktorých je lúka, pole a les, voda a tak sa im dostane všetko, po čom túžia naše šteniatka a my ešte viac. Ešte štastie, že Agatta bola sama dievča. Jednoduchý výber - zostatok - ako nakoniec sme na to zvyknutí :-) na tie ostatky , prebytky :-)

Agattku sme prihlásili na Klubovú výstavu do Čiech, začiatkom augusta, máme to kúsok a nech si pozrie svet aj z druhej strany :-) nech sa trošku herečka socializuje a tiež pôjdeme na výlet do Olomouca. Tešíme sa na stretnutie s rodinkou a trochu iný deň.

Marley Agattu zbožňuje, dokonca jej nechá aj jedlo, ak uzná za vhodné. To Debbie v žiadnom prípade :-)

Marley spáva s Agattou častejšie ako s Debbie, ale zase Marley je veľká žalobaba :-). Presne vie, kto čo spravil a už ide, krúti sa a signalizuje, že kde je to závažné miesto a kto to bol.  Musím sa smiať, aj keď ...

Tak si užívame leto, najmä večery, kedy sa mládež mení na divú zver, a my so studeným frapé sa usmievame a tešíme zo života. Pekné prázdniny :-)