Myšičky XXXXIII.

27.12.2017 15:19

A posledné myšičky tento rok. Trochu som zaneprázdnená, učila som tatka Marleyho chodiť cez malé vyklápacie okienko na altánku, lebo keď naši nie sú doma, okupujeme altánok. Čo je fajn, lebo tam máme aj dve bydielka, veľa dek, alebo dekov? No dekov má mamka po Vianociach, ale to preto, že stále sa pohybuje medzi špajzou, kuchyňou a chladničkou. Viem to preto, lebo obe potajomky vyžierkávame hlavne klobáse a grilážky a medové oblátky, ktoré piekla babka. A kapustnicu. A také tie vianočné zbytky. Prebytky. Ako dobre, že sú.

V altánku hore, visia klobásy. Normálne ako Vám hovorím, tak je. My pod nimi spíme. Máme sťažené podmienky, dráždivé a keď mamka ide do altánku, hned ju nosmi kompasujeme, kde sa nachádzajú tie nadpozemské vône. Keby to náhodou netušila. V altánku máme dvoje hodiny. Asi jedny pre mňa a jedny pre tatka. Potom tam máme cibuľu. A potom, gumenú oranžovú hračku, o ktorú sa bijeme, lebo sa chceme vždy nejako naraz s tatkom hrať.

Ježiško nám priniesol sušené kačacie mäsko, bolo fajné, len sme nestihli ochutnať. A dve hračky. Jedna červená, ktorá mala byť moja, ale tatko jej vyplietol nohu, a druhá je modrá , ktorá mala byť tatkova, a ja som jej vykusala oko. Teraz mamka hovorí, že to vyzerá ako v horore,  kuky se vrací.

My sa ale ničoho nebojíme a svorne čakáme na sneh, ktorý ale nechodí. Tak sme boli včera celí celučičkí od blata a mamka sa smiala, že máme srsť ako komondory. Neviem, čo je to ale museli sme do sprchy. Ja mám chlpov málo, ja som bola hophop raz dva, ale tatko ten sa krútil a vzdychal a bielkami hádzal, lebo on neľúbi vodu v takomto zložení. A teraz sa ho bojím ešte viac, lebo je z neho veľký chlpatá guľa.

Vraj bude o pár dní nový rok. Nám je to jedno, my sa tešíme stále, dokonca niekedy tatko vrtí chvostíkom zo sna. Videla som to. Aj papuľkou mrví, akoby chcel vysvetľovať. Mamka sa smeje, že sme ako vajce vajcu podobní. Vo výbehu ale. Takže k tomu roku. Milé psíky, milé sučky, a milí naši otroci. Nevyvádzajte s petardami veľa, naozaj sú to vyhodené  peniaze, radšej si kúpte mäsko z daniela. Mamka sa ho niečo navarila, a nám naodrezkovala za posledné dni.  Paráda. To sú pre nás Vianoce. Tieto časy mäsové.  Poslúchajte sa navzájom, počúvajte sa navzájom, nech vám chutí ako nám, majte stále dobrú náladu a apetít a hlavne v zdravom tele zdravý duch, takže veľa prechádzok v prírode a veľa šťastných návratov. Veľa úspechov na mólach, na skúškach a vy fenečky maminky, nech máte dobré pokolenie, na ktoré budete hrdé.

Majte krásny koniec roka, a nezabudnite, bez klobásy to nemôže byť ono. Klobásam a jazvečíkom happy ňu jír :-)

vaša Debinka