Myšičky XXXXII

11.12.2017 12:25

Máme tu to, na čo som sa chystala dlho a teraz, keď to prišlo, tak ani neviem, či je to správne. Povedzme, že áno. Tri roky výstavné s Debbie prešli neskutočne rýchlo. Hádam aj rýchlejšie ako s Marleym. Čas je neúprosný a nepodplatiteľný a to je na jednej strane správne. Len sa ho naučiť efektívne využiť a venovať lásku všetkým tým, čo si ju zaslúžia. Nikdy nie je všetkého pocitového dosť. Ospravedlňujem sa nášmu obyvateľstvu nášho chalúpkova, že ich skoro ráno budím, aby som dala najavo , čo všetko pre mňa znamenajú a tiež v noci, keď sa chystám spať. Ani chvíľku bez lásky, ani minútu s hádkami. NIelen počas adventu. Vianoc. Počas života. Taký je  krátky a vzácny, že rodinné chvíle sú to, pre čo žijem.

A tak sme sa rozhodli začať trošku inú etapu ohľadom zvieratiek. Všetko síce ukáže čas, ale akokoľvek to dopadne, nič nemením na tom, že výstavy s našimi loptošmi obmedzíme na minimálne minimum a len na zábavu, stretnutie s úžasnými ľuďmi, ktorí tento rok boli a sú top, a samozrejme konštelácie geniálnych rozhodcov.  A to som popísala v knihe, prečo tomu tak je. Ktorú ak by ste chceli, napíšte. Ešte ich zopár je :-)

Rok 2017 bol takmer neskutočný. Zo všetkých naších plánov a prianí sa podarilo 100%. K Marleymu. Marley je pes z inej planéty. Je to pán božškodogský. Z istých a my vieme akých príčin sa zmenil. Možno vekom, možno... ale je to kľudný a zároveň vytrvalý pán pes. Múdry chlapec, pre mňa navždy nezameniteľný svojou dokonalosťou. Poločlovek. Kamarát. Všetko. Indián s rodokmeňom. Medovník ryšavý. Zbožňujeme ho a pripravujeme mu pôdu na budúcnosť. Nech je zdravý, nech mu chutí, nech je hravý, nech nesmúti. Za Debkou. Keď ide na vandrovku k babke. Na výlet.

A DEBBIE. Ona je neopísateľná. Kôpka energie, pozitívnosti a dikobraza. Dikobraza preto, lebo keď sa cíti dôležitá, tak má na chrbátiku dikobraza. Veľmi veľmi smiešne a navždy jej ho ( mne)  prajem tam mať :-) Naposledy včera, keď sme poprosili suseda, aby ju na vodítku podržal. Myslím, že sused má rešpekt. Ak ho náhodou nemal. Lebo Debbie ho nemá. Tá má guráž. Osemkilová úžasná mahagónová drzosť. Jeej veličenstvo Agátové. Ani vo sne by mi nenepadlo, že napriek 2/3 zúčastneným výstavam na Sk sa stane 3 TOPDOG zo všetkých plemien ! Jednoducho druhotná nádhera. Ale nie o tom je svet. Je to len kúsok tej pozlátky, ktorá poteší pri srdiečku. Zbožňujem ju predvádzať. Doslova. Lebo ona sa predvádza aj sama. Ona ma vlastne ani nepotrebuje. ONa predvádza mňa. Vykračuje si ako vlk v počkaj zajac, a ešte stíha aj evidovať tou malou múdrou hlavičkou, kto všetko ju obdivuje. A ako vie vyskočiť na bedničku :-) srnečka moja.

Koniec roka sa blíži a Vianoce sú za dverami. Tešíme sa. Na tú pohodu, ktorú máme síce stále, ale táto je voňavá. Stromčeková. Betlehémová. Spievanková. Medovníková. Údená. Rozprávková. Svetielková. Prajeme Vám krásne čaro života. Lásky. Vyrovnanosti. Ľúbte sa. Veľa a stále. Selektujte. Nerobte to, čo vám srdce nekáže. Nerobte nič preto, aby bolo spravené. Čím ďalej, tým viac si uvedomujem, že času je málo.