Myšičky XXXVI.

20.07.2017 13:54

A začína nám štyrom predĺžený víkend a výlet do Maďarska, vo štvorici po opici :-) Včera naše najmenšie a najmladšie zlatíčko oslávilo tri šťastné a zdravé rôčiky, spolu s Marley, ktorý má presne 5,5 roka si vychutnávali nadizajnovaného  lososa s bambínom a vaječným žĺtkom. Skoro som napísala likérom :-) Mňam. Ale však nie veľká noc :-) Či ?

Tento týždeň sa niesol v zaváraní uhoriek, feferóniek rôzneho typu a dnes doladíme uhorkovo cibuľový šalát bez sterilizovania. Inak sme mali dni gulášu ( kotlíkový a segedínsky ) a nateraz myslím, že máme na nejaký čas od-gulášené a od-narodinované, lebo júl značí, že celá rodina z mojej strany sú o rok starší. Maminka, brat, a tatinko. Tatinko a Debinka sú narodenení v jeden deň, raci jedni. Veru Debka keď gúľa loptu, tak smerom dozadu, no hovorím - RAK.

Silno rozmýšľame nad dovolenkou v Chorvátsku s týmito nevyspytateľnými čertami, bez nich je kľud ale smutno, s nimi aj nervno aj hlučno aj veselo a smiešno. No a vyber si :-)

Normálne sa teším na jeseň, na farebné počasie, na voňavé počasie, na opadané lístie, na chladné hmly zrána na poli a špinavé jazvečíky,  na hríby, na výborné hrozno, na dni zelá v Stupave, na čalamádu, na tekvicové ozdoby, na zubaté slniečko a všetko, čo jeseň ponúka.

Ale je leto a v plnom prúde. A levandule sú v rozkvete rovnako ako jazvečíky, ktoré sondujú a likvidujú všetko blanokrídle, čo má prelet nad levaduľou a patrične ju ničia. Aspoň na niečo, je tento ich štýl dobrý. Voňajú ako levanduľky a kliešte ich obchádzajú na mraky.

V záhrade nám dozrieva všetko aj dvojmo, a aj štipľavo dvojmo, papriky, papričky, čili takmer všetkého druhu, paradajky všetky veľkostí a farieb, uhorky, baklažány, bylinky, ktoré priebežne sušíme, tretia várka celoročných reďkoviek, špenát, fazuľa... no kade čo. Robí mi tá záhradka radosť. Aj broskynka bude mať   čo-to na zaváranie. Mňam. Ešte jedno mňam.

Debka nám priebežne trénuje na nore, potrebujeme tento rok spraviť brlohárske skúšky, tak uvidíme ako nás slečna nosatá prekvapí. Lebo u jazvečíkov prekvapení nikdy nie je dosť :-)

A inak, máme vírivku na dvore, takú parádu na dedine sme si zadovážili na oddych. Len deťom sa až tak veľmi ten čierny votrelec pri spustení bubliniek nepozdáva, asi v ňom vidia konkurenciu :-)  Tak sa nám júl prehupol do druhej polovice, a my melónujeme a grilujeme a finišujeme s altánkom :-)