Myšičky XXXV.

17.07.2017 15:34

Fikcia, alebo úryvok z knihy ?  Alebo kdebolo tam bohužiaľ bolo.

... a tak sa stalo, že nové veci zaviesť do režimu úslužnosti a obdivu sa stalo modernizáciou v istom klube, kde zámena pár dlohoročných skúšok s uznávanou poznanou skratkou nielen v rodokmeni stratila svoje čaro a dostala klubovú skratku. Hneď to lepšie znie v ušiach a očiach prikyvovačov a oponentov. Nuž blysnúť sa štrkom medzi kameňmi nie je problém. Keď už nikto nemá v méte diamant.

Tvrdí sa, že neexistujú my a oni. Že sme jedno. Nikdy. Existujú vždy my a oni. Tí, čo vždy chceli a nebolo treba sa pri každej príležitosti predvádzať a usmievať na každé strany a dávať najavo svoju nadradenosť a pozíciu, lebo sa jednalo o prirodzenú inteligenciu a autoritu, tam kde práca bola vidieť v tichosti a potom existujú tí, ktorí musia dokázať, že za niečo stoja keď už len nejakými omáčkami, zmenami názvov a alebo vyhrážaním sa krytia psov bez PP a výkrikmi do tmy. Beriem, len škoda, že si niektorí doma nepozrú, že ich psi vyzerajú ako bez PP. Čo tam po exteriéri, ktorý bol vyšľachtený práve aj na prácu pod zemou, ale aj nad zemou, aj stavba tela je pre niečo dôležitá, odhliadnuc od výstav. Rovný a osvalený chrbát nie je na získanie známky výborná. V prvom rade je pre dlhovekosť jazvečíka, ktorá mu umožňuje práve dobre pracovať. Ale u nás je heslo, nech škrtí, nech pracuje ! Nech vyzerá ako útulkáč, čo tam potom. Hlavne nech robí a má PP. Má? Aj zapochybujem.Nehovoriac o tom, že človek na najvyššej úrovni radil chovateľke kryť štandardom trpaslíky. Vraj bez PP, však ich predá. A teraz sa ide biť do pŕs? niektoré veci sú naozaj nad čiarou. Preto mám problém autority u ľudí, ktorí radia veci, o akých by sa nesnívalo ani ani psovi pri údiarni. Uff. Silná vecička.

Naozaj, v skutku zajímavo rozdelené aj uchovňovanie, ktoré trvá a trvá a trvá, Boh chráň, aby sa suka začala hárať tesne po, inak si zaplatíte výnimku za pätnásť očí... , ktoré robí aj človek mimo poradcu chovu. Vlastne každý si robí čo chce. A div sa svete, akože to funguje. Lebo vlastne to aj fungovalo, len nebolo treba kopec rečí a ľudí, ktorí sa majú potrebu ukazovať až do (a aj ) z ďalekého západu :-) Ale na Slovensku je to tak. Rodinkárstvo a prezamestnanosť nás reprezentujú v každej oblasti.

Inak ešte, aby ste náhodou nevystavovali dlhosrsté jazvečíky, ktorú budú upravené, FCi to nepovoľuje, to je predsa stará známa, napriek tomu ... sama som videla, slovenskú rozhodkyňu v Poľsku, ako dal presne takého jazvečíka na pozíciu Best in Group. Čo dodať? Voda sa káže, víno pije? Alebo opačne? Nejde o to, nech im všetko slúži k cti a nech im tá sláva, v ktorej sa teraz varia nestúpne do hlavy viac, než je. A vlastne, nech stúpne :-) Všetko má svoj začiatok aj koniec.

Počas tých piatych rokov som došla na to, že niektoré veci videla pozitívne a niektoré opačne. Rovnako ako s ľuďmi. Dnes viem, že tých skutočných je pár, pár kvalitných a tiež viem, koľkí ľudia sa mi snažili znepríjemniť tých, ktorí sú mi vzorom a ktorí stoja za chov jazvečíkov. Či už české chovateľské stanice týchto krasavcov dlhosrstých, ktoré majú úroveň a vedomosti alebo pár našich nezapredaných jedincov. Som rada, že nie som v dave. Vyniknem sama sebou, tou aj ostanem. Nepotrebujem mať sto záchrbtových ľudí.

Pekný deň ľuďom, ktorí si zachovali svoju tvár v každej situácii :-) Tým zdar. A ostatným? Ať žijú jazvečíky.

 

Pokračovanie v knihe.