Myšičky XXX.

15.05.2017 13:36

Moje malé dve vlasaté myšišky priniesli v aute otrokov 7 pohárov!!! A kopec hamham, tentokrát výborné krmivo, ktoré ostane aj doma. Neskutočné je skutočné a som pyšná mamina, aj keď slovo pyšná nepoužívam, ale Debka je naozaj pyšná pincezná :-) Bez debaty. Statočne dokonalé moje dievčatko. Teda naše. Ale píšem to ja, tak si ju trošku o chlp privlastním. Ona je anjel s čertom v tele a to vo veku necelých troch rokoch je identická ako pred rokom, dvomi.. Ja si nikdy neuvedomujem, koľko má rokov, keby nemala rodokmeň, tak má stále rok :-) Výborný víkend na východe nemožno inak nazvať aj napriek skúške v norovaní, kde Debka v prvom kole neobstála. Ako majiteľ po 52% malinovici :-) No a? Tak či onak jeden z top víkendov, ktorý sme naša skupinka členov klubu s tými lepšími výstavnými psami ( čo sa dá robiť, ale fakt :-) ) započala v prostredí Dargov-a v chatkách, ktoré priali viac naším psom ako nám, ale asi si zaslúžili. Výborná strava a kolektív aj napriek pár kvapkám dažďa, ktoré vždy na výstave v Dvoriankách prídu bo BISS-ovi, lebo asi aj nebo plače od šťastia spolu aj so mnou. Aké je spoločenské  :-)

Stretli sme kopec normálnych ľudí, v záverečkách tlieskali normálni ľudia. Keby sme mali, predali by sme po Debinke šteniatka aj zo dva vrhy, ozvali sa nám ďalší záujemcovia, z čoho som v úžase a príjemnom šoku. Však to moje bábätko by ani toľko nevynosilo, koľko by sa ich "zišlo" . Ale nie, na prvý krát nech je radšej málinko a Debbie nech je dobrá maminka. Na počte a pohlaví nebude záležať, budeme si ju opatrovať ešte viac ako doteraz :-)

Sobota večer, v kruhu tých najlepších ľudí, výborného jedla a veľa smiechu bola top dokonalá. Trošku horšie stávanie ráno v nedeľu, ale čo som si navarila, to som si aj zjedla. Keďže norovanie sa konalo vedľa miesta výstavy, a boli sme tu tak či tak celý deň, napriek tomu, že sme netrénovali, sme si zatrénovali zaživo na skúškach :-) Líšky boli rýchlejšie ako rýchle, vraj boli mega zlé, nakoniec v prvom kole z 27 jazvečíkov spravilo skúšky len 11.. Líška ako líška, ľahko by sa robilo z mdlými obyčajnými bojazlivými líškami, to je jasné, ale riešiť neúspech cez líšku, cez brlohmajstrov, alebo iných akože siutácii, prečo pes nespravil sa mi nechce a ani sa vyhovárať nie je na čo. Proste nespravila a ?  Debka išla veselo s chuťou do nory, kde sa v prvom zlome stretla s líškou, líška fakt atlét na krátke vzdialenosti , zakonfliktili si a líška posunula Debinku smerom von, kde opica stále štekala s hlavou v nore a dikobrazom na chrbátiku, ale vedela som, že líšku nepotlačí, tak v tom teple som ju oslobodila, ale bola hrdá, že napriek slinnej výmene sa nedala a nezdrhla. Bolo kopec psov, ktorí dnu ani nepáchli.. a že hrubosrstí.. Ľubim ju cigánečku moju a ja viem, že to chce len pár tréningov a viem, že keby líška bola normálna ako v 90% tréningov a skúšok, má to zmáknuté. Ale nevadí. Hlavne, že sa nebála a my sme to zobrali ako tréning ale uspokojivý tréning. Ja som ani nejako nič neočakávala, takže som bola naozaj v kľude.

Trošku zarážajúce bolo, že sa prišli pozrieť čudní ľudia ( povedzme párik) , ktorí chodia skoro všade a šmírujú a zisťujú a robia sami sebe osvetu, pritom nemajú o skúškach ani poňatia. Napriek tomu, že pár rokov vlastnia jazvečíka nikdy neposunuli psa do stavu chovnosti, nespravili ani jednu jedinú skúšku. Vraj kvôli povahe psa, čo som sa dozvedela. To už neviem a neriešim.  Ale rečí majú ako koza... Tak dúfam, že spokojne sledovali neúspechy naších psov, leb mobil okamžite fungoval, ale zase - kto by neveril, že naše psi na to majú, nebral by ich tam. A nehambím sa za to. Vôbec. Hambila by som sa chodiť na akcie a komentovať ich, keby som nikdy nebola účastníkom a nikdy nič nevyhrala.  Preto som hrdá na moje psi , nemám potrebu riešiť situácie, ktoré nie som sama schopná dať. Niektorí však vedia všetko vopred. Slávni  to ľudia :-) Ale zúfalí ľudia robia zúfalé činy, tak to ich ospravedlňuje :-) PS: Za tie roky, sme nikdy ale nikdy nemali pohodovú líšku. Preto naše druhé ceny sú opravdické 10 minút odmakané a otlčené hlavy do dreva.

Teraz máme nejaký čas oddych, nakoniec, naše deti, keď otvoríme auto, sú v ňom rýchlejšie ako líška pri Debinke :-) Takže akýkoľvek výlet je pre nich vítaný :-) Takže výstavy o vyše mesiac - Brno papá :-)