Myšičky XXVI.

05.04.2017 14:52

Apríl :-) a prvý kvartál je za nami, a teraz bude už len teplejšie, farebnejšie, veselšie, vonku dlho svetlo, veľa grilovačiek, veľa pokosenej trávy, kakaa, byliniek, jahôd, melónovej sezóny :-) jar je jar, leto je leto a to je úžasné ako plány, ktoré máme tento rok. Okolie našej perníkovej chalúpky dostáva svoj ( náš) ideálny obraz, náš šikovný Dalibor nezaháľa a naozaj jeho dokonalá práca je prvotriednou vizitkou, rovnako ako moja záhradka. Veru, už cibuľky, reďkovky sú na svete, a všetko postupne dostáva svoj šat.

Čo sme skutočne radi, že voľba ženícha našej maličkej je dohodnutá a popravde sa nevieme dočkať tejto krásnej povinnosti, z ktorej by mali vzniknúť malé Marlíčatká. Uvidíme, čo príroda vyčaruje, lebo už dnes máme sučky viac ako sa môže narodiť zadané :-), vrátane našej vysnenej Máyi,  čo je naozaj zvláštny pocit, úžasne zvláštny, že sa nám, neznámym ešte ani nie chovateľom ozývajú práve chovatelia ohľadom šteniatka po Debbie, pritom sme ešte ani ženícha nemali 100% vyhliadnutého a dohodnutého. A dnes? Dnes je voľba asi to najlepšie, čo by sme mohli si priať. Aj napriek tomu, že netušíme, či si sadnú, či sa to podarí, a čo sa narodí, aké vlohy "to" ponesie, aké gény, aké zdravie.. sme rozhodnutí a vnútorne presvedčení, že robíme správne. Skutočne nájsť ženícha, ktorý by bol k Debbie úplne nepríbuzný a bol "sexy" na mólach ( naša priorita je, aby jazvečík ostal jazvečíkom a práca nabola na úkor exteriéru, ktorý často v práci sa mení na čosi neidentifikovateľné) a zároveň šikovný na pracovnom poli. A skĺbiť tieto dve podmienky súčasne je pracné a bez výsledku. Jedna - dve skúšky pre psa štandarda ma nepresvedčili aj napriek BIG-BIS umiestneniam, že je to vhodné pre nás, pre naše podmienky na Slovensku. Nebudem sa ozbzerať po svetových víťazoch, pokiaľ ten pes okrem záhrady alebo bytu v reálii nikdy v revíri ani nebol. Tiež nie sú skúšky ako skúšky a využívanie v praxi bol tiež fakt, kedy som si povedala, ideme do toho. Iste, ani naše psi nie sú využívaní v praxi, ale denne sú v kontakte s prírodou ( tým nemyslím záhradu alebo mestské časti sídlisk). A tak sme si dali dve a dve dokopy a vyšiel nám Andy. Mladý a úspešný pes po oboch stránkach, ktoré sme hľadali.

Aj keď sa priznám, že som dlho mala v pláne zahraničného psíka pre Debbie, predsa len, práca rozhodla práve preto, že si chceme jedno dievčatko ponechať a otestovať pracovné gény po oboch rodičoch, ktoré predsa len vyzerajú sľubne. Aj keď matematika v tomto prípade neexistuje, predsa len pocit z dobre "vykonanej" práce poteší a verím tomu, že o rok už bude behať naša Máya po dvorečku a poli :-)