Myšičky a jeseň

05.11.2018 11:20

Krásna teplá jeseň praje najmä našej Agatte, ktorá včera opäť otestovala moje nervy a zajaca nasledovala hlučne do lesa, svojím pumovským šprintom. Veru dva mesiace nechodím do fitka, ale asi šprintovať by som vedela na olympionickej báze. Denno denne. Pri týchto rýchlokajakoch nemá šancu ani Bolt! Ako bonus pri návratke a blata až na chrbáte nás čakala na chodníku mačka. Takže SHOJ by sme mali v plnom počte aj tri krát.  Agatta má výzaslúžený pocit z dobre vykonanej práce. Že mi zdrhla Drobka ( Debbie) tak Ďaleko, ako ona nemá v pláne nikdy a včera jej uši boli zapečatené blatkom asi ako moje Merelly, to už bola čerešňa na megaveľkej torte. Nič, no hrdá som na originálne jazvečíky, ktoré kedykoľvek v akomkoľvek počasí sa derú von a von a von, či je zima, dážď, horúco, blato, sucho... ale že úplne egal.

NO ale Agatta je už skoro veľkáčka. Máme za sebou prvé háranie, ktoré prišlo v čase rovnako na týždeň ako u maminky Debbinky. Takže "žena" z nej už je, a už začína mať maniere veľkých jazvečíkov. Je to blázon, bezodný pohár tešivosti a radosti, ale už vie poslušnejšie zvládnuť naše príkazy a dokonca si aj zapamätať, že to nebola jednorázová záležisť a podľa toho sa patrične tvári. Síce sa sem tam ešte netrafí úplne do naších požiadaviek, ale je to na dobrej ceste. Tvrdohlavosť jemne ustupuje, ale len do miery jazvečíka. Preto tak ľúbime toto dlhosrsté čudo.

Naberáme aj trošku srsti, ale stále hovorím, stačí mať krásnu červenú priľahlú srsť, ani dlhú ani krátku, aby bolo vidieť jej krásne svalnaté telíčko. Aktuálne váži 8,2 kg, takže je stredná v hierarchii váhovej :-)

Agatta nám robí nesmiernu radosť, a tak som bála, ako si budú dievčatá rozumeť. Debbie usmerňuje dcéru, ktorá sa niekedy nezmestí do kože a cerí zuby, a dedo Marley detto. Dedo má veľký rešpekt, k nemu si Agatta toľko nedovolí. Ale raz za deň, keď sa Marley rozhodne naháňať a hrať sa, potom to divadlo trio stojí za to. Vypitý liter vody, plazák po zem a zadné vystreté nôžky chladiace sa na trávičke.

Ale november je predzvesť Vianoc a my sa pomalinky chystáme budúci víkend piesť medovníčky. S mojimi neoddeliteľnými pomocníkmi. Kde tu v domčeku už svietia vianočné vecičky a nám je jedno, že vonku je 20 stupňov :-) tešíme sa aj keď počasie si myslí, že je september.

Koncom novmebra sa chystáme do Bernolákova na výstavu, som zvedavá ako Agatta dopadne... lebo jeden nikdy nevie. Teda možno aj vie, ale radšej by nevedel. Veď každopádne prinesieme videozáznam, ako sa našej malinkej prvý krát v junioroch vodilo. Ideme tak len preto, lebo chcem tej divoške zobrať zubný vzorec. Inak v klube ak nebudem musieť, neabsolvujem nič. 

Takže krásne predvianočné obdobie, vyhafkané dni  plné radosti, lásky a lásky a lásky. To všetko je znásobené týmito malinkatými myšičkami.