Leto

09.07.2019 11:39

Leto a tri dospelé deti. Lebo áno, už malá Agatta má 16 mesiacov. Veľmi to uteká, ale Agatta je stále šteniatko, bláznivé, nevybúrené, preto ani na skúšky zatiaľ sa nám nepodarilo prilhlásiť a čosi technické naučiť. Ale ten čas nadchádza a verím, že jej trošku temperamantu zosekáme na čas potrebný na vodenie na remeni a odloženie. Agatta je tvrdý oriešok, ale my sa dohodneme. Cez víkend sme navštívili duo medyzinárodnú výstavu, ako roky po sebe verní východnému Slovensku, kde je jedna z najmilších, najteplejších a najkľudnejšíc výstav. Máme radi toto obdobie a ak nám to zdravie naše a zdravie našich detí umožní, budeme tam cestovať vždy. Agatta si vychodila, alebo lepšie vypumičkovala oba dni BOB, a sobota - záverečné súťaže dokonca BIG. V nedeľu sme cesovali na obed domov, síce sa to nepatrí, keď máme BOB neostať, ale okolnosti nás prinútili prísť domov skôr. Čo bolo aj lepšie. Víkend super, so super ľuďmi, ktorí spi ľúbia a pekne sa k nim správajú, záverečné súťaže bez zbytočných hendlerov a chovateľských tvárí a tým sprístupnené stupienky aj obyčajným ľuďom, kde sa pozerá potom už "len" na psi. Aj z tohoto dôvodu Idu milujeme.

Konečne sa záhrada zobudila zo studeného mája a začína sa preberať a plody sú už riešené v kuchyni, v chladničke, ale hlavne naše bio. K tomu prispela samozrejme aj záhraníčka Agatta, ktorá využiju akúkoľvek chvíľku otvorených dverí, aby sa navoňala mätou a potom ju musím silno polúbiť a volať Metulienka. A ona vrtí chvostíkom a teší sa, lebo chodí len po chodníkoch a mamka na ňu nekričí ako na deda.

Ktorý síce do záhradky nechodí často, ale keď sa podarí, cesnak necesnak, paprika neprika, prišiel pán kamembert a ten si robí čo chce. Môj medovníček ľúbezný a ľúbený. Profesor cesnačka. Ešte  na mňa pozrie a zaštekne, že čo také sa stalo. Vlastne nič :-) Ale porádeček musí byť.

A Drobečka? tá večer netrpezlivo prešľapuje s tými pidinožičkami, a čaká kedy sa začne polievať záhrada, aby ma odlákala s hadicou aj na trávnik a tam naháňala a štekotom vyvolávala prúd vody, ktorý nevie pohrýzť. Pozor zlý pes. Takto nejako to funguje večer čo večer. Samozrejme melónová sezóna začala aj u našich štvornohých a tak tri malé riťule čakajú trpezlivo na svoj podiel.

Počasie je letné, posledné dni je fajné, dá sa prechádzať už aj skôr ako večer o 9. Vyšlapali sme si cestičku v kukurici smerom k ďatelinke, kde sa decká vybláznia do lepkava. Keďže ďatelina kvitne, o to viac. NIkomu to nevadí, spokojné , vyplazené si ľahnú doma na trávnik, vypijú kooopec vody, a keď si myslím, že nastal kľud, sputia svoje večerné rituály.

Tak si leto užívame, ani sa nenazdáme a máme koniec prázdnin. Prajeme pekné leto ako má byť, veľa zdravíčka, štekotu tak akurát, veľa záhradných darov a spokojnosti s jazvečíkmi a aj bez nich.