Leto s myšičkami

09.08.2021 12:03

Leto sa prehuplo do druhej polovice, a po dlhom čase je čas na pár riadkov. 

Myšičky si užívajú s nami každý deň, keďže okrem 5-dňovej Terchovej a chodenia po krásach Slovenska sme s nimi denno denne. A naozaj sa tešíme vzájomnej prítomnosti, vidím a cítim, že seniorko je stále viac naviazaný na nás. Je krásne sledovať ako vekom je prísavka na mne viac a viac, no zároveň si viac a viac uvedomujem, že život je krátky a krásny a pre psíkov ešte kratší. 

Naučila som pozerať na svet optikou dostatku a to mi dáva naozaj všetko, pohodu a pocit a vnímanie, že je byť za čo vďačný v každý moment. Každý deň , každá hodina, ktorú trávime spolu je dar. A naše divoké šelmičky vedia byť aj prítulé, aj tiché, aj mrnčavé aj temperamentné. Jednoducho naše trio, milované a milujúce. Milujem ich prejavy lásky, keď zacúvam auto a už v diaľke počujem najhlučnejšiu pupuľku Agattku. Otvorením dverí sa rozbehnú ako kométy a letia v ich vysnívanému a celodennému čakaniu na "mamku". Za nimi tata, a a to je ten moment, ktorý je nepopísateľný. 

Trošku sme sa rozvystavovali, trošku pochodili Slovensko ( myslím, že 2 výstavy) a rovnako 2 výstavy v Maďarsku. V sobotu nás čaká oblastná výstava na Záhorí, a potom pravdepodobne háranie :-( takže dievčatká odídu na 2 týždne babke. Škoda, ale je to príroda a my s Adinkom zase uskutočníme výlety ako za mladých čias. On si to užíva a my tiež, lebo výletovať s 1 kusom alebo 3-mi je šialený rozdiel. Smečka vonku, na výstave, alebo kdekoľvek pospolu, je hotove "na maximum" :-) ale nenadávam im, aj oni sa musia obhájiť a pokecať si s okolím, vysťažovať sa, rieišť situáciu.. Naši hlučkovia. 

Záhrada rodí, no našťastie, už som si myslela, že papriky budú na oktoberfest :-) SPokojnosť po každej stránke, nech nie je horšie, vždy si hovorím.

Agattka cez víkend dokončila "slávnostne" po 2 rokoch Maďarský šampionát, fakt sme radi, lebo už som myslela, že cestovanie za výstavami mimo SR bude komplikované napriek nášmu očkovaniu aj prekonanie kovidu. Ale nie, všetko ako za starých čias. 

Čo ma mrzí, no snažím sa tej téme vyhýbať, pretože nechcem prísť s nikým neznalým problematiky do konfliktu je očkovanie vrs neočkovanie... Môj názor nie je podstatný, každopádne som za to, aby očkovaní  mali viac práv ako tí, ktorí zlobou šíria nenávistné komenty po sociálnych sieťach a presviedčajú seba, ako neočkovaní sú normálni a my, ktorí chceme žiť normálne sme nenormálni. Sú ochotní ísť protestovať za nič, sú ochotní sa vrátiť do opozičnej vlády, ktorú pred voľbami zatracovali. No áno, to sú presne oni, tak vítr tam plášť. A takýchto ľudí stretávame všade. Zaprú rodinu, názor, čokoľvek len aby vyplávala ich zloba na povrch. Prajem im reálne zmýšľanie v dobe v roku 2021, prajem im trochu náhľadu na medicínu, menej hoaxov, viac kvalitnej literatúry ( ktorú mám pocit, že ani veľmi nevedia, čo je), a hlavne svojho zdravého rozumu. Byť ovca nie je vždy na škodu ale niekdy áno. Podľa toho, z akého uhla pohľadu sa na to pozrieme. 

Takže cestujeme po okolí bez problémov, vedľajšie účinky sme nemali, darovali sme krv, ktorú by neočkovaní nechceli, tak dúfam, že sa neotrávia, ak ju v kritickej chvíli dostanú. 

Agattka si pripísala na konto  4 BOB-y, 3 x sme záverečky vypustili a 1x 3.BIG. Sme spokojní nadmieru a tešíme sa na ďalšie dni s našimi štvornožkami, ktoré sú súčasťou našej rodiny. Prajeme krásne ešte leto, prázdniny