Koniec srandičkám

31.10.2018 08:37

tak. V nedeľu má Agatta a ostatné Marlíčatká 9 mesiacov, čím sa radia do juniorov. Ale to správanie, kríženec divej zveri, lietajúceho orla, večne hladných čenkových detí, to je Agatta, ktorej príroda ( a myslím, že nielen jej )  nadelila hádam za troch. Temperament na rozdávanie, sluch si rozdelila asi jeden so všetkými súrodencami, dva stavce navyše a dva zožrané parožky - to všetko je ONA. Večné dieťa, od skorého rána, do neskorého večera nekompromisne neunaviteľná jazvečíčka, ktorá svojim pohľadom si vynúti pozornosť všetkých prítomných aj neprítomných. Malá mršná živá zdravá, osemkilová Agatta. Pán Boh zaplať za ňu, a nič menej Debbie a Dasty-mu.

Aj keď si chovatelia píšu, ako premiešajú krv ( pritom v rodokmeni je opäť tá CHS , ktorá išla práve s výnimočným psom kryť, takže len sa opäť vráti krv naspäť, neverila som, že by bol rodokmeň do 5 generácii bez "jej" mena ) a idú kryť do zahraničia, nemám pocit, že by miesto Dastyho spravil niekto kvalitnejšiu prácu ako ju spravil on sám. Nehrdím sa tým, že máme špeciálne zahraničného psa ( pritom máme aj zahraničného a aj pána psa, ktorý reálne má spravené možné aj nemožné skúšky, )  ktorého v československu nemá nikto. Čo to zaručuje? Už som stratila ilúzie o chove dlhosrstých štandardov v československu, možno viem a vidím viac, čo je na škodu. NIekedy reklama a hlúpe slovné spojenia dokážu znechutiť normálneho smrteľníka, ktorý stále verí, že psi sú pre radosť, nie pre kšeft. Ale to som zase ja. Mať na dvore 5-6-7 súk, ktoré rodia ako čerešne a ešte nie sú na svete maličké a už sa píše do sveta, ako sa prijímajú záväzné rezervácie. Pritom sa dá napísať tá veta aj inteligentnejšie. Čo je to výroba koláčov?! Na objednávku?  Ale keďže mi dotyčná popriala na Silvestra všetko zlé, ani nečakám, že by inde popriala niečo dobré.

Určite je to v prvom rade o biznise.  To je megalomanstvo. Tiež mám záujemcov o šteniatka z toho istého spojenia!, ale nie, možno o rok. Nech si Debbie vydýchne a hlavne chcem, aby naše šteniatka boli exkluzivitou, nie na počkanie za chvíľku. NIe na objednávku. PArdón, torty nepečneme. Jedná sa o milovaný živý tvor. U nás určite. Kto chce si počká, kto nie, na každého čaká malý živý tvorček a tak si aj naše budúce bambinky určite nájdu opäť úžasných majiteľov.

Keď čítam tie inzeráty, zúrim. Aké požiadavky sa kladú ma majiteľa. Pritom majiteľ svojich psov zďaleka " neopečováva tak" ako požaduje od ostatných. POžiadavka - dám psa do rúk tým, kto bude reprezentovať môj chod a bláblá... je v preklade: Kúp si od nás Toyotu, tankuj si ju, ale olep si ju našími polepmi a rob nám reklamu. Dosť scestné.  A preto by som NIKDY od takýchto chovateľov psa nezobrala. Mám rada obyčajné veci, obyčajných skromných ľudí, a veľa krát sa z obyčajných vecí vyliahnu luxusné. Opačne to nefunguje.