Koniec babieho leta.

28.10.2019 09:44

Za posledný mesiac-dva sa toho udialo celkom dosť. Agattku som drezurovala, odloženie a vodenie na remeni a priznám sa nezvládali sme to obe :-) s ešte sa priznám sa, že mi na tom veľmi nezáležalo, pretože je pre mňa prvoradý Agattin neutíchajúci temperament a štastie, a tak som si povedala hop alebo trop, vedela som, že až také zlé to nie je, ale na vychovanú Debbienku to nemá :).

Takže odloženie by sme mali a ospravedlňujem sa všetkým stromom, pri ktorých bola Agatta priviazaná, že sa pri nich vyskytla jama a prevzdušnila okolie. Takže vetrolam pri malom Dunaji, ak by ste mali záujem vidieť chránenú krajinnú oblasť agátovo, tak ju budete poznať.

Zopár krát sme skúšali aj stopu, ktorá kým nebola vyschnutá zopár hodín, povedala by som aj 20, dovtedy jej skôr chuťové bunky ako čuchové zamestnávali hlavičku. Agatta je ešte úplne bábätko. Plyšavé.

Ale napriek tomu, že som išla na skúšky skúšať a mali sme to 18 km od miesta bydliska, aj napriek tomu, že to vodenie na remeni máme zdokonaliť, som prešťastná, lebo pochvala na akú som bola zvyknutá u dospelákov  a 4 z farby, kedy Agatta raz nezaváhala, raz nedala hlavu mimo remeňa ma dostalo do veľkej spokojnosti. Moja ňuchavá lásenka.

A skončila v 1 cene a na obed sme obe boli šťastné doma a už žiadne umelohmotné odloženie ani vodenie na remeni. Hurrrá, voľnosť pre obe !