Jeseň

03.09.2019 13:21

.. a nenazdalli sme sa a je tu jeseň / napíšeme fikciu?

Agatta bola v Malackách zbonitovatá, takže toto máme chválabohu za sebou, lebo po skúsenosti, kedy v Bijacovciach miesto 10:30 nezačala bonitácia ani po 15:00 som už čakala kadečo. Isteže, ani teraz nekorešpondoval časový harmonogram  výstavy ani bonitácie podľa webových informácii a keď som sa spýtala prečo ešte sa nezačalo, odpoveď bola, mám sa spýtať pána predsedu. Keď som sa spýtala, kde by som pána predsedu našla, odpoveď bola na kávičke. Nezabudnite zase dať trestné oznámenie za to, že by ste ma zniesli zo sveta jazvečíkarov.

Neboli sme našťastie prihlásení na výstavu, lebo ...  povedzme, že jeden meter neexistuje. Teda existuje. Kým mladí zuby neukázali a tam dospelo aj hodnotenie, u iných sa to nevidelo ako problém. Pardón, ale keď dospelá suka sa váľa po stole, aby neukázala zuby, za to česi istú dobu diskvalifikovali. Ale zase, nemôžem napísať, čo si myslím, nielen ja, ale áno, je to tak. Takže zuby sa pozerali ako sa pozerali ( nepozerali?)  Domnievam sa, že výstava klubového charakteru by mala byť o chlp precíznejšia. Ale okáá, nie som našťastie rozhodca ani nebudem, lebo takéto čosi by som sotva zo seba vydala.

Tiež som sa dozvedela už z Bratislavy z nemenovaných aj českých zdrojov, že medzi slovenskými dlháňmi sa nachádza neplnochrupý pes, ktorý ale na výstavy chodí a ako raz povedala jedna nemenovaná chovateľka zo západu - načo chodí brať tituly?

Čo je na tom pravda neviem, ale dúfam, že Božie mlyny melú a začali na jej dvore.  A tak pevne verím, že bude v  databáze aj "dúlezité sdelení" tento popis.

Agatta cez víkend si vychodila cacib zo 4 krajiny, takže na interšampion máme predrobené a už len čakať na rok a deň. Aktuálne sa výstavam venujeme veľmi málo, cirkusov máme dosť v práci a hlavne varím veľmi dobre a rada, takže škoda by bola zvratkov zo sveta, ktorý by mal byť koníčkom a nedokazovať si životné neúspechy cez presadzovanie sa na víkendových akciách takéhoto charakteru.

Toto je zo sveta kynologie, tak ešteže to nikto nečíta, súkromnie písať nemusím.