hepy brzdej Agatta!

15.02.2020 16:59

Dosť dlho som tu nebola, nakoniec mi bolo povedané istými kvázi osobami, že koho aj tak moja stránka zaujíma. No veď keď nikoho a aj tak dobre, akurát štatistiky návštevnosti roku 2019 prekročili súčtom všetky roky od 2013 po 2018 . Asi počítač alebo niečo nie je v poriadku. Alebo je.

A tak poďme po poriadku. Čo by stálo za zmienku. Že sa nič nezmenilo na výstavách kamaráti buďme, dlhy si plaťme je predsa už roky dané. Ekonomika nepustí. Má dať - dal. Nedá - nedostane. S tým nič nenarobíme. 

Upozorňujem, moje názory nikomu nevnucujem, nikoho predsa nenútim čítať tieto písmená a tak ak sa tu opäť niekto nájdete, tak to je váš problém a moja fikcia. Ale hlavne už z hľadiska GDPR si uvedomte, že ste mi niektorí písali zo súkromného mailu v mene klubu smerom na môj súkromný a uvažujem, ako s týmto naložím, keďže viem, že som si nevyžiadala žiadnu poštu od práve osoby, ktorá v minulosti obdobne riešila problém môjho webu. To len základná informácia, že mlyny melú.

Mlyny melú aj v prípade povedzme neplnochruposti. Kým si jedna osoba privezie "luxusného" zahraničného  psa, s ktorým si predstavte získa aj titul, ale nenapíše si chýbajúci zub ani do  posudkov výstav, ani na web do výsledkov výstav, kde veľmi rada istým ľudom dopíše negatíva, ktoré by ma zaujímalo, ako sa k nej dostalo, keďže neposudzovala daného psa, či sa GDPR nevzťahuje náhodou aj na posudok ? Ako sa dostala k tejto informácii ako tretia osoba?  

 A že pes tej osoby získal titul - je celkom nezrozumiteľné, pretože podľa nepísaných pravidiel z minulého roku, pes nesplňujúci chovné podmienky vo vedľajšej krajine, nemá brať tituly iným, ktoré ich eventuelne plnia. No lenže koniec vodítka nepustí - staré známe. 

O tom, že si na svoj odchov píše ódy a do databázy zabudne dúležité sdelení -  chýbajúce M3 u slovenského psa, ktorý si chodí po výstavách a vyhráva a tiež berie tituly ostatným -citujem danú pani - to je zase o tom, kto ako spravuje databázu. Nie je to výhoda mať plnopočetný chov, a riadiť si databázu a ešte štvať malých chovateľov a majiteľov chovných psov proti tým, ktorí nezdieľajú názory tej osoby?

To bola len dentálna vsuvka.

Zúčastnii sme sa výstavy.

No stálo to za to a stálo to za minimláne dva fakty. A teda. Agatta sa rozhodla na stolíku chovať sa ako pubertiak, na ktorého chlap nemôže ani sáhnuť, takže cakom prásk pri mojej trpezlvosti by som ju ako rozhodca diskvalifikovala za správanie. Ale dostali sme druhú šancu, takže predsa len sa nechala skontroľovať. Že rozhodca nepristupoval k nej  rovnako ako k ostatným - zboku, povedzme prehliadam. Agattin pohyb je temperamentný, pružný, jej mechanika je pre mňa fascinujúca. Hlava hrdo nesená, elegancia jej nechýba., Červená lesklá zamatova srsť je pre ňu typická. Ja som na ňu hrdá. Má svoju hlavu a nebojí sa. Nie je posratá a nie je klietkový chov. 

Čo ma prekvapilo, keď sa rozhodca pýtal , či psi majú tituly, ako to, že veterán je od 8 a nie od 9 rokoch a iné, veľmi pre mňa nepochopiteľné otázky, ktoré nemajú na výstave čo robiť. Že sa nemeral hrudník u štandardov a ani sa nevážilo, to je čerešňa veľkosti melóna.

Že sme ostali porazení ma fascinovalo tým, že rozhodca pri podaní ruky povedal: kvôli povahe. Kvôli povahe na stolíku určil ortieľ nad súperom s podpriemernou zadnou mechanikou, vybočenými prednými labkami, chvostom medzi nohami, nedostatočnými znakmi štandardu osrstenia dlhosrstého jazvečíka, psa bez temperamentu. Ak teda vyčínanie mojej sučky na stolíku bolo tak nezlúčiteľné s tým, aby nás porazilo toto, tak to bolo fakt - poviem vám, takýto r. cacib si neprosím. A takéto výstavy a robenie si interšampionátov mi stačí k nahliadnutiu naživo a šou Jána Krausa je slabý odvar.

Preto si nemyslite, že otitulovaný pes je dokonalý. V dnešnej dobe pokiaľ neuvidím naživo, posudky a tituly sú mi ukradnuté.

Ale v necelých 2 rokov si Agattka odnáša res CACIB a splnenie podmienok pre český šampionát, ktorý ani vlastne neviem, či mi spravil radosť. Myslím, že popravde nie. Agatta v dvoch rokoch je dvojnásobnou šampiónkou, naše zlatíčko, ktoré je slobodné a nie predurčené plniť sny množiarni. Agatta je stvorená s láskou a pre lásku, ako som avízovala v deň jej narodenia. Bez ohľadu na to, ako bude vyzerať. Moje psie dieťa. MIlované. Nie klietkované. A preto, Ďalšieho psa ak si nevychovám na dvore, určite nebudem kupovať u veľkododávateľov.  Radšej zoberiem z útulku.

***pripájam z výstavy nejaké videjká na samostatný web - ak by ste si chceli pozrieť dlhánkov. NIektorých milovaných, niektorých reproduktorov.

Tento článok si píšem preto, aby ešte tých pár ľudí bez ružových okuliarov vedelo pochopiť aj iné skučnosti ako hrdosť mať psa s PP. Stále pes s PP nič negarantuje. Vôbec mi nevadia tí ľudia, ktorí na môj web chodia za účelom šmírandy a pochybovania o mojej osobe. Popravde ste mi ukradnutí a odkaz? Milujete sa a množte si. Stačilo mi na uvedenej výstave, ako ľudia, ktorí sa mi stažovali na isté osoby, veselo štebotali práve s tými " sviňami podľa nich, na ktoré sa voda varí". A prečo? Pretože je tam vidina "pomoci" a nikdy nevieš,..