Cieľ zameraný a splnený

22.07.2020 14:03

Počas korony som rozmýšľala, čo nám s Agattkou ešte chýba alebo treba čo sa týka výstav alebo skúšok. Vlastne nič, ale... už keď máme doma dvoch interšampionov, asi to dlžím aj Agattke, aj keď jej to je šumafuk. Povedala som si, že ešte jednu cacibovú výstavu skúsim, či nebude Agattka vymýšľať na stole, lebo zjara bola divoká, možno začínajúcim háraním, možno kadečím, ale nebolo to teda naozaj výstavné.

A tak sme našu mladučkú šampiónku prihlásili na triedy velikánskej šampionskej a oplatilo sa. Agatta prekvapila, napriek netrénovaniu, bola statočná a dostali sme to, čo sme si priali a povedzme potrebovali, jedným vrzom ukončiť interšampionát a WUT šampionát. Máme veľkú radosť, pretože aj v záverečných súťažiach išla v dedových a maminkiných šľapajách.

A tak sme nejako teda prihlásili ( aj keď už o nič nejde, možno spraviť Grandšampiona, ale tieto hry už sú za nami aj významovo) na ďalšiu slovenskú cacibovú výstavu na 1 deň. Máme to za rohom - To na zmenu, langoš, rozplýtenie a kortizol.

a na ďalšie oblastné, kde sa tešíme sa stretnutie s "našimi" ľudmi a večerné klábosenie o ničom a o všetkom, ako zmeniť svet za 24 hodín :-)

Inak život plynie pomerne rýchlo, času málo, a čo sa stalo - spravodaj je už na svete. Rozmýšľala som, či sa k nemu vyjadriť, ale áno, vyjadrím sa. Aj tak ma veľká časť ľudí pozná, že sa vyjadrím, pretože by sa vyjadrila aj tá druhá časť, keby som na ňom pracovala ja. A určite pozitívne nie. Takže moje rýchle postrehy čítania za pochodu. Je fajn, je obšírny, sú tam fotky uchovnených ( v niektorých prípadoch som rozmýšľala, či sa nejedná o kalendár jazvečíkov z útulku, keďže som minulý rok také objednala a na podporu a záchranu nájdenčekov - ale určite dobre škrtia - toľko máme pekných hrubosrstých a oni uchovnia všetko...) jazvečíkov ( načo - veď máme preBoha databázu! ), či sa opičíme po susedoch? Teraz ale neviem po ktorých, keďže naša stránka musí mať aj nemecký nádych, dokonca niektoré propozície výhradne štrúdlového charakteru.. Ale - čo Vám poviem? Keď musíš, tak musíš. Poďme ničiť papiermi v roku 2020 lesy a vydavajme plnofarebné uchovnené jedince. Akoby som sa opičila teraz ja po amíkoch - omajgodddd.

Zistila som, že už mi začína byť sympatické neexistujúce slovo trpazlíčí - neprešlo to jazykovou úpravou? Ale no, nebudem zlá. A prečo taká som? Prečo vidím chyby aj keď už nehľadám? Lebo niekto sľuboval ( a nie len terajšia vláda - ale príklad tutifruti jedna ku jednej) a vykrikoval, ako bude lepšie, lebo bolo zle.  A ako je? prvé mesiace povedzme boli veci pružnejšie, lebo bolo viac osôb okolo rovnakého počtu aktivít ako v minulosti. Ale teraz? Výsledky výstav?  Výsledky SHOJ? Fotky? Zhrnutie? Z každého rožku trošku. Ako to v daný moment vyhovuje. Voláme to čaro okamihu. Ale som rada, že sa na to začína viac ľudí pozerať triezvejšie a už vidia pohľad a rozdiel medzi výkrikom a výdychom. Aj úvod je TOPka, kľudne mohol by ako fikcia na strane plus7 dní.

Inak napísať, keď mala byť členská schôdza v 1 kvartáli a na nej už spravodaj vybavený a vytlačený, že kvôli technickým problémom a kovidu sa dostal do elektrickej podoby až po polovici júla - s týmto môžu kŕmiť kohokoľvek, mňa nie.

Tak dúfam, že nám, ako členom, platiacim a nedodaným nálepkám do preukazu za rok 2020, bude zaslaný poštou. To by za 24 eur snáď vyjsť mohlo.

Ale inak - keď nejde o život, nejde o nič, ale zase nevidieť videné a počuť hluché sa nestáva často. Prajeme pekné leto v kruhu normálnych ľudí a akýchkoľvek zvierat ( tie sa nepretvarujú a nesúťažia bezhlavo)