Čas Vianoc

10.12.2019 16:12

Odštartovali sme advent prvou sviečkou, kde zvedavá Agatta skoro prišla o fúzy. Lebo podľa nej aj sviečka je na zakusnutie. Agatta je živel, svojrázna, svojhlavá ale v kruhu svojim pohybom pre nás veľmi charizmatická, veselá, šťastná, milovaná a milujúca, elegantná a celá ryšavá. Naše slniečkové dievčatko to proste baví a nás baví sa pozerať na to, ako lieta, ako sa vznáša. Ľahko ako pierko. Ukončili sme výstavnú kariéru 2019 nadmieru a priznám sa nad naše očakávania. Víkend v Nitre prial.

Debbie ukončila hydroterapiu a hýbe sa ako keby sa vlastne nič nestalo, len nás ťahala za nos, aby bola prvoradá, dôležitá, stále v obývačke a stále s nami a obdivovaná. Veď to je aj tak. Bravúrne znáša všetky zdravotné problémy a je vzorný - ukážkový pacient. Rovnako ukážková, ako mama v hlavnej úlohe. Čas trávený v klietkovom režime si vynahrádza dobiedzaním do dcéry hlavne vtedy, keď sa nepozeráme. Ona je prefíkaná viac ako líška. Divoká a besná a nás to veľmi teší. Teší nás ten neskonalý temperament u všetkých troch a spojenie tejto energie ma niekedy robí šedivou. Ale tak, zase keď sa to nedeje tak chodím smutno, že kde je problém  :-)

A Marley? Správne dedo, otec. Moj srdcový kráľ. Stále divoký, panovačný, ale k dámam slušný, oddaný, milujúci, neodolateľný o mesiac senior. Môj Adinko, moje prvé papierové dieťa. Moj labužník a kuchtík. On je najviac z celého psieho sveta.

Nech im zdravíčko slúži, nech sú spokojní, ostatné vybavíme :-) Tak si pekne doma adventujte, pečte koláčiky, naším celkom chutia, úďte klobásy, tie už spinkajú v mrazáku a chladničke, oblátky napečené, kapor prpravený, ale hlavne, my sme pripravení kedykoľvek. Vianočky celý rok.

Čas ide rýchlo, poďme užívať v kruhu rodiny dvojnohých a štvornohých.