Ako správne rozdeliť lásku medzi dvoch?

10.02.2015 15:20

Je celkom náročné z mojej strany rozdeľovať "láskovité" pocity medzi našich jazvečíkov. Aby nebol jeden/ jedna o niečo ukrátený / -á  alebo aby si vynadanie nezobral k srdcu ten, ktorý je v tom nevinne ( ak tento stav vôbec existuje :-). Lebo ľúbiť ich bezhranične vôbec nie je problém, je to priam výzva pre mňa , ktorú moje ryšavé párečky radi dávajú, len akurát, že v rovnaký čas. Takže: keď prídem domov, zaparkujem,  otváram dvere, v ktorých vidím v skle dverí dve rozmazané siluety potichu mrnčiacich a čakajúcich zvieratiek na otvorenie dverí. Všetky problémy idú bokom, rútia sa ku mne rýchlosťou svetla dve naše deti, a rýchlo a maxi rýchlo kňučanie, skákanie, lízing a iné vďakyvzdanie :-) vzápätí na to vyštartujú robiť randál na dvor, kde vyštekujú do sveta kadečo a mne sa to páči. Celý tento jazvečirkus sa koná niekedy aj viac krát do dňa. Jeden polhodinový nákup v potravinách istí reprízu :-) Dávam si veľký pozor, aby som neodstrčila jedného na úkor druhého. Takže separátne ľúbenie prichádza, keď jeden spí s druhý sa motá v kuchyni, alebo keď jeden je na predchádzke vonku s Daliborom a ja sa snažím druhému vysvetliť, že keď sa vrátia, pôjdeme aj my, aj keď je to zbytočné :-) Mám nekonečne rada večerné chvíle, po prechádzke ( psej) , po večeri (psej), keď sa nás spokojne pozerajú 1) dôležitý "Francoááá" očami inteligentného múdreho hrdého a naozaj výnimočného psa a 2) vedľa neho sedí maličká šarmatná štíhlučká okatá nosaňa s rozpitvanou žížalkou, ktorá už nepíska, už jej odzvonilo :-) TAK - ten pohľad je za všetky slová na svete. Už viem, prečo mám dve ruky. Mám dve ruky na ich škrabkanie, na ich kŕmenie pamlskami keď poviem STOOOJ a oni stoja paralelne k sebe, jednu nôžku natiahnu dozadu, vedia, že dielo je dokonané a tak - už nám uhoď . Dve ruky na objatie z každej strany. Ľavá je väčšinou Debbinkina, tak ako miska s jedlom v kuchyni a pravá je pre moju desaťkilovú výnimočnosť zvanú Marley. Nejako-tak (sme)si zvykli.

Inak by sa mohli decká volať aj Marley a Debbie z Budíkova, keďže sú presnejší ako môj budík, ktorý ide o desať minút popredu. Hafani sú popredu o  15 minút :-)  alebo Marley a Debbie z Hladomorne, z Blatovho dvora -či - "of  WE-HATE-CATS", prípadne VON - Alles is möglich (Toyota). Možno by sa hodilo aj Marley Rýchlo(a)zbesilo. A kadečo iné charakterizuje toto naše obecenstvo. Televízny program zadarmo a bez šťavy elektrického prúdu :-) a zároveň najdrajší a najluxusnejší na svete. SAT JZVCK 1*

TIP : Ten výnimočný program vlastníte všetci, čo toto čítate, len si nalaďte správne Her(t)z-en. Labku na to.