Agatta prehovorila

11.12.2018 14:01

Som hviezda. Vraj. Mamka niečo také hovorila, lebo sa mi chcelo na výstavách pekne a radostne chodiť a mne sa chce vždy, veď som spokojné šťastné dieťa, prečo by som s mamkou nechodila, keď vidím trčať z jej vrecka kus kačacieho mäsa? Veď ja som rada všade s nimi, ja lúbim ich prítomnosť, veď som slniečkové dievčatko. Mala som žltý obojček ako prvý dámsky módny doplnok od narodenia. Tak čo som, slniečko alebo hviezdička? No asi nejaké vesmírne teliesko, ale to je jedno, asi je to krásne, lebo mi tak hovoria a usmievajú sa. Mamka sa na mňa usmieva stále. Niekedy nie, keď sa mi podarí záchod na tráve. Ako to, že ma vždy vymákne a vybehne von z kuchyne aj s utierkou a zakričí " Agatta fuuj, nehanbíš sa?" a ja sa ani nepriznám, že sa nehanbím :-)

Ale to len niekedy. Inak sa snažím byť dobrým havkom. Našla som noru. Bobriu. Pri Dunaji. Vo vetrolame. Tatko bol na poli a ja som kričala. Prišla som k nemu a odišla. A zase. To mu trvalo, kým to pochopil. Cesta bola zatarasená konárikmi, tatko aj ja sme mali čo robiť. Ale tatko ma potom chytil, lebo mi z nory len chvost trčal. Škoda no. Včera som bola ukázať Debinke noru, opakovala po mne. Kričali sme dve. A nič. Nepustili nás. Ale chválili. To sa ale dobre počúvalo. Asi nás veľmi ľúbia. Aj mamka. Dala nám ochutnať králika vareného. To vám je ale pochúťka. Lahôdka prvotriedna.

Ujo Vlado mi vybral ženícha v Rusku. Vraj. Mamka hovorí, Agatta ostaň aká si, rob ako robíš a potom sa môžeš vydať. Neviem, čo to znamená ale mamka má vždy pravdu a chce mi dobre, tak snáď sa to bude dať hrabať, zabiť, zjesť alebo týrať. Už sa teším :-) A tiež mám nový čerstvý paroh. Môj!

A bola som v zahraničí a ja som trochu vyhrala! Mamka bola šťastná, tatko ešte viac, a asi som hviezda, lebo ma tatko všade filmuje a potom to ukazuje mamke a hovorí, pozri aká je krásna, rovná, spokojná, vrtí chvostíkom, obzerá sa, divoká, rýchla, milá, kontaktná. Taká naša. Plyšové Agatta. Som naozaj plyšová. Asi po Dastíkovi. Mamka je tiež, ale teraz má veľa čiernej srsti a tak je trochu menej plyšová ako ja. Ja som červená a tak som plyšová.

Tak som rada, že sú radi a všetci sú vianočne naladení a nám doma všetko svieti, mamka stále peče, tatko jej to stále zje a dokola to isté. Ešte som nikdy nemala Vianoce. Snáď to bude dobré. Hlavne nech máme čo jesť. A nech sme spolu.

Keby sme sa dovtedy nepísmenkovali, prajem Vám všetkých pekné Hafnoce, a veľa šťastia a rozumu do nového roku. Vidíme sa v Brne v januári.

Vaša Agatta a smečka zo západného Slovenska :-)