2019

07.02.2019 09:23

Ahoj všetci, napíšeme si jeden fejtón, povedzme fikciu, aby sa nestalo, že sa niekto bude niečoho domnievať a náhodou sa tu nájde. Takže na začiatok by som povedala, že všetky udalosti a osoby, ktoré by sa mohli nájsť alebo vyskytnúť v časomiere sú vymyslené.

Január je za nami, pre nás veľká spokojnosť, pre niektorých nemožno spávať. Stále to platí, čo píšeme, nebojte sa ničoho, na každého príde. Čo si zasejeme, to zožneme. Aj vy. Nebojte sa, viac psov neplánujeme, ani množiť nebudeme, naším dievčatám doprajeme radosť zo života voči sebe samým aj nám, nie sú pracovné nástroje ani množičky šteniat, ktoré budú svojím menom zaručovať nezaručiteľné. Máme svoj názor, aj my vieme svoje, nie ako niekto, kto nepredýchal Agattinu mini-výhru a ihneď vie, prečo tomu tak bolo, aj keď nebol prítomný. Ľudia sa spolčujú do spolkov im vlastným a spolky ohováračné a závistlivé nemusím.

Jedného dňa sme skúsili niečo, čo sme vedeli asi ako dopadne, z istých období, kde si dovolil náš prvý pes poraziť neporaziteľné a ešte k tomu priliala aj Agatta olej do ohňa tento rok, kde sa opakovali roky dozadu dejavú a tak nečudo, že nestabilný človek sa rozhodol aj preto tak, ako sa rozhodol. Dnes predvedenie psa v kruhu nemá význam u istých osôb a nie je hodnotené,  a tak mi je záhodou ako sa dá určiť v totálne zlom predvedení ne-chôdze mechanika pohybu, ktorú volám hra na cimbal, podsúvanie nôh pod zadnú časť tela, ako sa dá určiť línia chrbta a podobne. Ako? Tak, že nastúpi Agatta a tá musí z kola von. Nevadí, je to smiešne?, niekomu nie, niekomu áno, nie každý môže byť prvý, a ja som si toho vedomá. Je to prirodzené, z dvoch si odniesť môže číslo jedna len jeden. A Boh chráň, ak je to Agatta. Teda mimo Maďarska a Rakúska. Tam sa to nerieši.  Tam sme ešte veľkochovateľov takéhoto rangu nestretli.

Báť sa nemusíte, nebudeme vymetať výstavu za výstavou. Opäť budeme vyberať kudy-kam bez chsichtárov a bez emočne ladených jedincov. Lebo svet stojí na výhrach, bigoch, okydávaní a trestných oznámeniach. Jednak tituluje sa kadečo a posudzuje kade kto a dvojak, hodnotu psa tituly a šampionáty aj tak nenavyšujú. Kryje sa krížom krážom, a verte, že ak Vášmu psovi po neobľúbenom chovateľovi bude chýbať zub, budete to mať na webe po každej jeho výstave, obzvlášť úspešnej, aj keď posudky sa nedávajú. To je radosti, že? Že tie zuby nechýbajú v posudkách psa, ktorý nedávno kryl, to je už iná hitparáda. Takže nič nové pod slnkom, chovateľstvo môže byť radosť, hrdosť, šťastie, pýcha, vôňa jazvečíka ale aj kšeft, klamstvo, ohováranie, nevidenie si do vlastného hrnca, a robenie skúšok výnimočne vo vlastnom okrese. To ma len tak fikčne napadlo.  Inak nič z týchto písmenok nie je pravda:-)

A ešte  -  Big Marley nezaplaví túto planétu. Na to ich milujem veľmi dosť. Aj keď by nebolo problém exportovať 4 sučky a rodiť a rodiť... ale aj tie by rodili max 2x za život... BTW.