Zaujalo nás

31.10.2018 08:09

14.1.2019 - Vzhľadom na vzťahovačnosť tohto článku, niektoré údaje boli inými osobami privlastnené a nepochopené  ako fikcia bez mien, času, sledu udalosti , miesta a možné vyjadrenie názorov a nerešpektovania hranice slobody písma, nezvyčajná dedukcia a domnienka spojená s výmyslami, články podobného charakteru na tomto konkrétnom webe nenájdete, vy ostatní viete kam :-)

Opäť raz zas výstava.

Odbehli sme posledný krát socializovať malú Agattu v triede dorastu, a popritom si opäť uvedomili, že ľudia sa nemenia, akokoľvek by to bolo potrebné pre okolie ale aj pre zdravie daných osôbok. Ktoré bez hanby si vykrikujú, ako boli s rozhodcom dohodnutí dostať BOB a nie BOS a rozhodca bol vraj ovplyvnený "priúčajúcim sa", zhodou okolností členom klubu. Tak toto sa tak často nevidí, ak vôbec :-)  Vyhrážať sa, že si v klube už nič neuchovní, lebo oni spravujú istú agendu, pritom samé nikdy nič neuchovnili ani nezaložili CHS, tak to je odvaha.

Byť predseda, už tam milé dámy nesedia. Je zaujímavé, ako jeden, dvaja ľudia vedia rozhádzať to, čo relatívne fungovalo a bolo v nastavení.  Ale musím konštatovať, že chorým ľudom sa vysmievať nemá, a tak považujem za správne, ich ľutovať a priať im skoré uzdravenie očí, sebavedomia, duše  a už keď tak veľmi sú pre klub prínosné, čo si ini myslia, tak sa naučiť štandard plemena.

Ktorý podľa mňa veľmi slušne ovládal  rozhodca na druhý deň. Príjemne ma prepvapil, neuniklo mu nič, klobúk dole. Prvý deň rozhodca nešetril titulmi najmä v našom plemene, potom nečudo, že dnes je každý šampión, topdog a inter a kade čo. Už to nesmiete brať vážne, ak niekto má titulov a šampionátov zhora dole na liste. Je to smutný fakt, ak dlhosrstý jazvečík je trimovaný a okrem zásadných kosterných chýb a vlastností a dostane takú známku, za akú ste museli pred 6 rokmi bojovať v silnej konkukrencii ako drak.

Preto sme boli na vlastné oči pozrieť európsku výstavu, kde reálne ste možno ani nevedeli, že ste na prestížnej výstave. Jedenkrát vidieť naživo ako sto krát počuť alebo vidieť retušované kolorované fotky natiahnutých jazvečíkov.

Časy sa menia, ľudia sa menia, plemeno sa mení, štandard sa mení. Peniaze kazia charakter.  SKutočnosť. Žiaľ.

 

 

14.1.2019 - Vzhľadom na vzťahovačnosť tohto článku, niektoré údaje boli inými osobami privlastnené a nepochopené ako fikcia bez mien a možné vyjadrenie názorov a nerešpektovania hranice slobody písma, nezvyčajná dedukcia a domnienka spojená s výmyslami, články podobného charakteru na tomto konkrétnom webe nenájdete, vy ostatní viete kam :-)