Všetko je možné,

18.10.2018 13:22

alebo "wszystko jest możliwe".  Takže v jeden slnečný jesenný piatok sme sa vybrali na prestížnu európsku výstavu do Poľska. Cesta dlhá a trochu aj tŕnistá, Agattke sa veľmi spať nechcelo, ale dali sme to, veď cesta späť neexistovala :-)  Alebo aj áno, ale veľmi sme sa tešili , že si oči popasieme a vyberieme niečo do budúcna pre našu Debbie alebo Agattu... Aj sme popásli. Akurát neviem či to, čo sme videli, sme aj potrebovali vidieť :-) Trieda mladých a krásny mladý pes, európsky vítaz mladých, ktorého obdivujeme cez sociálnu sieť, bol naozaj taký, akého si vieme predstaviť. Trochu dosť som oľutovala, že som nechala Debbie a Marleyho doma.Debbie preto, lebo v lete ešte nebola poriadne po šteniatkach osrstená a Marley preto, lebo predsa len pár dekov nad desať kíl má a riskovať VD kvôli pol kilu je veľký prepych mne sa brydiaci. Ale  mali sme to risknúť.

Keď som videla niektoré fenky neosrstené okrem iného, ako dostávali výborné a aj tituly, kľudne naša Drobka sa mohla prejsť. Netvrdím, že by vyhrala, minimálne z istých politických dôvodov, ktoré sú výstavam tak blízke, si v to nedovolím ani dúfať. No a Marley? Popri niektorých, podľa môjho skromného tvrdenia minimálne trinásťkilových zastrihaných jedincov by vyzeral celkom maličký. A krásny. A náš. A prirodzený.

Ale to už nanáleži mne súdiť, len sa pristihujem pritom, ako sa na európskej v Brne vážilo, ako sa merali hrudníčky u trpaslíkov v Poľsku a len kvôli tomu padali VD, ale u štandardov bolo dovolené všetko. A preto neviem, či som toto chcela vidieť, alebo či som vôbec videla niečo, čo mi utkvelo v pamäti ako luxusný dlhánik, kde mi padla sánka.  Škoda. Každopádne to nebol výlet len o výstave. Kde sme stretli dosť milých ľudí, výstavisko bolo veľké čisté prehľadné, to naozaj úroveň malo. Čistota, dostatok parkovacích miest - ak keď 15 eur za auto je mega, predsa len, jedná sa o výstavu, a európsku, tak zdierajme, ľudia to zaplatia.  A áno, zaplatili sme. Nevadí, naozaj zážitok bol a veľmi pekný.

Čo ma zaujalo v Poľsku, Varšava, okolie, krásne zelené, rozľahlé predmestia a tie ich penzióny, bezkonkurenčné. Mali sme raj na Zemi celý víkend, vynikajúce ubytovanie v prírode, pri jazierku, s jabloňami, ktoré sme obrali každý deň o pár bio kúskov. Myslím, že sa sem niekedy vrátime aj bez výstavy.

Cesta späť ako inak cez Bílu a Ondrášov Dvur s výbornou kuchyňou a lesnou prechádzkou nekonečnej energie Agatty. Agatta sa prešla v kruhu veľmi detsky a statočne, krásny ladný dlhý krok pumy jej zabezpečil prvé miestečko vo fenečkovskom doraste. Žiaľ už s chlapcom prehrala, ale hrdo, lebo som videla, že na to mala a to je pre mňa impuls, že výherca je Agatta. Naša temperamentná jazvečíčka Agatta.