náhoda? v tomto prípade náhody neexistujú...

30.07.2019 13:25

Ako pozerám, tak pozerám, opäť som sa necielene dostala k tomu, že náhoda neexistuje. Ak niekomu tak ležím v žalúdku, že má potrebu písať v databáze dva krát sú istú výstavu s najhorším výsledkom dosiahnutým u môjho odchovu, tak to je tragédia. Prečo nepísal ten niekto dva krát najlepšiu výstavu? Náhoda? Neverím. A samozrejme - posudky sa nepíšu, ale tu sa niekto odbavil a poriadne. A pozerať psovi mimo rozhodcu do papulky a prizvať si aj človeka vonku z kruhu, ktorý má prihláseného psa na výstave, to sa len tak nevidí.

Škoda, že u svojho čierneho psa na dvore si to zabudol ten človek do posudkov napísať.  Tak je to, keď niekto má možnosť spravovať a doplňovať databázu a útočiť a nevedieť sa odosobniť. Lebo napísať u jedného môjho plnochrupého jedinca rodokmeň bez matky a u druhého, kde je "problém" napísať aj matku... Aby sa poukázalo.... Tak snáď sa ti to vráti aj s úrokami, milá osoba.  A ešte  - Bernolákovo 2018 JUNIOR BIS II dostala Agatta Big Marley, tak prosím láskavo neprezentovať na svojom webe svoj odchov, ktorý to miesto nezískal!

Ja sa nehanbím svoj rodokmeň zverejniť so všetkými generáciami, bez otáznikov.

Pokračovanie:

ani nie do 24 hodín sa mi samozrejme dostala odozva od niekoho cez niekoho, ako nepíšem kóšer. Ja, čo nie som pre nikoho zaujímavá - tak prosím - nešmírujte tu a nevypisujte mi. Ignorujte ma, veď som nikto a vy, čo ste niekto, čo si zvieratá číslujete ako väzňov a doslova chováte, chovajte si, ste predsa Topka. Prajem Vám to, nech Vám to rodí, čo to dá, nech to predáte za čo najviac,  a nech to škrtí a nech to má aspoň dva interšampiony. A keď "tomu" nevyrastú napr. zuby alebo má iné vady, predajte to ako kosterne slabšieho jedinca, nevhodného na chov ( ako sliepky na vajíčka) ktorý však bol oficiálne sterilizovaný. Naozaj, majte všetko , ako mať chcete. Ja sa do Vašich mišungov nestarám, ja sa nestarám , keď si skúšky niekto robí len vo svojom okrsku. Máte čisté svedomie, majte ho.

Píšem čo cítim, čo vnímam a aké mám poznatky aj od iných českých majiteľov, čo sa databázy týka. Aj o poradcoch, kto doporučený je a kto nie. Iný masaker. Ale nejde o nich, ide o mňa. A áno, niečo "sa" opravilo, a bolo mi teda oznámené, kto robí databázu, veď ok, ja len, že mi za databázu písal do messengeru onoho času niekto iný. Takže je mi jedno, kto ju spravuje, môj názor je nemenný. Lebo prečo sa nepíše do databázy ako vážný poznatok aj kryptorchizmus? Keď tí psi v databáze sú?

už sa k tomu vracať nebudem. Kynológia v istom momente nie je radosť. Ale o tom si obraz každý spraví sam. Alebo to kľudne berte ako fikciu.