Myšičky XXXX.

18.10.2017 12:12

Hafff decká,

už tu máme opravdickú jeseň s babím letom a ja si užívam s tatkami ako sa len dá. Keďže nemáme naplánované výstavy ( vraj) len chodenie po lese a zbieranie gaštanov a hríbov a behanie po poli, lebo kukurica je už zožaná a mňa v oranžovej vestičke je vidieť naďaleko tak si užívame všetko na svete. Krásne počasie máme, mamka stále niečo vyvára a vypisuje, alebo sadí alebo strihá levandule a tak už ani na osy nechodíme, lebo nie sú. A nie sú už ani Ernest a Evžen, lebo som ich zabila. Nechtiac. No veď oni prídu budúci rok zase, keď budú kvitnúť levandule. No ale - všade máme tekvičky a tekvice a vresy a gaštany a kadejaké pekné zátišia, ktoré sme zatiaľ nechali na pokoji. Čo nás trochu dráždi pred domom je veľká guľa žltých chryzantém, ktoré keby sa dalo, trošku pretriedime. Ale akosi sa s mamkou ani zatvorenou bránkou nedá dohodnúť.

Včera sme jej pomáhali, sadila ozdobné kapustičky a my sme ledva čakali na plastové obaly, aby sme ich mohli na cimprcampr rozkuskovať s tatkom po trávniku. Aj tak mamka zbiera stále listy pod broskyňou a lipou. Tak ju to nezabije predsa. Zase sme mali výborného daniela, lebo nám náš najkámoš priniesol mäso. Teda mamke a tatkovi, ale aj nám sa ušlo. Veľmi dobre varí aj ten náš kámoš. Možno aj lepšie ako mamka. Ale nehovorte jej to :-)

Mamka sa teší z figy, lebo stále rodí a stále s tatkom ju pozorujú a trhajú z nej plody. Veľké. My sme tomu na chuť neprišli a keby sme dočiahli, pomáhame im plody zozbierať, nech sme užitoční.  Ešte aj v záhrade naši majú papriky aj paradajky aj feferónky aj rukolu. Aj cibuľku jesennú. Aj veľkú reďkovku. Také vegetariánske čudá. Neviem, prečo mamka neposadí lopatku z daniela. Ja jej to mám hovoriť?

Keď budem veľká, budem sadiť iné, dôležitejšie veci. Ale ešte stále som malá, a už 11 týždňov mi nevedia doručiť preukaz pôvodu a hlavne, nikto ani nevie kedy bude. To len na okraj. Ako všetko krásne ide k lepšiemu. No a inak je všetko po starom, včera mi mamka rozpletala na chvoste klas a povedala, vďaka bohu že si holá a nie ako tatko, lebo by si bola ako kytica klasov. Neviem, čo tým myslela, ale ledva som vydržala ležať, kým mamka vypitvala ten klas. Či čo to bolo.Aká kytica.

No kámoši moji, majte sa krásne, mám robotu, idem zaháňať  lietadlá, nejaké sú hlučné... Haaafff.