2 vlna "pandémie", upršaná jeseň a hroznobranie a minirekaputulácia

13.10.2020 14:52

Tak.

nedodržaním pravidiel sme sa dostali do druhej vlny, kedy opäť máme rôzne obmedzenia asi aj podľa obmedzení buniek niektorých z nadriadených a ich nariadení. Povedzme, že je to pre naše dobro. Musí byť náročné 11 hodín  debatiť a výsledok, ktorý sa už mohol očakávať a kopírovať z obdobia 1 vlny, či druhej vlny krajín, ktorých to zasiahlo skôr. No neskoro. Keď si niekto myslel, že uzatvorením hraníc Slovensko - Čechy sa Slováci do Čiech nedostanú cez Poľko a Rakúsko, zjavne na hodinách geografie nesedel, možno by mu mať Ježiško glóbus dodať. Hej aj takýto priaznivcov najvyššej politiky máme. Ale ryba smrdí od hlavy, takže vlastne je to takmer v každej organizácii tak zchaosené. Ak si niekto myslel, že zahovorené svadby sa konať nebudú a už vôbec nie na severe Slovenska, kde do Poľska dohodíš kameňom, opäť zas raz neuvažoval. Keď v tých hlavách je kvapalina brdzová.

Ale - rúška nosíme, nech si myslí a zváži každý sám, či sa bude posmievať a zľahčovať situáciu, alebo dramatizovať a nikam nechodiť. Škoda, zatvoria nám fitká, reštaurácie, školy.. Asi má štát dosť peňazí dotovať zatvorené podniky, miesto uvažovania a sprísnenie aktuálneho režimu. Aj 50% je viac ako nula. My si na dedine oberáme hrozno, ktorého je stále dosť, kým nepršalo tak sa lietalo okolo kukurice, teraz doma fičia hračky a parožteky a aj napriek dažďu sú naše decká dosť často na dvore vonku a im to vôbec nevadí, že prídu zmoknutí a vyšantení :-)

Jesenná výzdoba je v plnom prúde, Agattke sa veľmi páčila tekvica, a ešte viac vres, ktorý ostal na žive ale bez plastového podnosu. To sú tie magnety, priťahujúce naše Agáttky a Adinky. Debbie, tá nezničí nič, ona nemá čas, ona je pravá kuchárka, stále sa priúča v kuchyni a sem tam okrem nosu poradí aj hlasom. Keď mamka je slepá, že na mäse ostala najaká šľacha alebo koža. Lebo ona by ju veľmi rada a rýchlo a sama a pahltne zlikvidovala. Po nás potopa, že Drobienka moja?

Decká dostali do spálne nový hustý veľký koberec, aby sa mamka lepšie vyspala a nepočúvala nočné presúvačky pazúrikovité po parketách z ľavej strany na pravú. A tak, aby na nás nezabudla, sa radšej na koberci v noci váľame a potom sa otrasieme, a mamka je hore :-))) ale koberec je fajný, to musíme uznať.

Rok 2020 sa nám presunul do 4 kvartálu, Boh vie, čo nás čaká a neminie, ale vieme, že platené aktivity so psíkami na tento rok máme uzavreté. Inak musím konštatovať, že tento rok sa fakt sakra ušetrilo na výstavach, to palec hore.

Naša Agattka sa ukázala veľmi málo na výstavách, a skombinovať to s jej 2 háraniami, s 2-mi vlnami pandémie, so zatvorenými hranicami a ešte aj neabsolvovaním zaplatenej výstavy. Ale za každú cenu ísť za hranice a vystavovať v rúšku, nedajbože len 1 človek na 1 psa, tak zase besní za titulmi nie sme. A nám to stačí. Podľa situácie budúci rok sa budeme rozhodovať ako a čo dalej s titulmi a prácou.. S láskou k jazvečíkom a s peniazmi - to vieme ako :-)

Napriek všetkému  a absolvovaniu len 5 výstav za rok 2020 sa Agattke podarilo ukončiť dospelácky český šampionát, slovenský šampionát, WUT a Interšampion :-), pripísala si na konto 2xBIG, BIS dospelých súk na OV, 2. BIS pracovnáho psa, 3.TOPDOG IV.FCI skupiny za rok 2019, pokaziť na cimprcámpr asi 7 hračiek, vyhrabať len 2 jamy, 2x vypĺznuť, ale vždy mať dobrú náladu, chuť ísť von, chuť k jedlu, nenávisť k mačkám a vtákom, chuť na melón a uhorky, chuť sa blázniť s mamkou a dedom a jednoducho Simply Agatta. Neskonalá dobráčka, papuľnačka, večné plyšové bábo.

A dospeláci? kto to vlastne je? 8,5 ročný dedo nadhadzujúc si hračku a aportér v jednom? Vytrvalý čakateľ svojich dievčat, keď sú na prázdninách? Najlepší cestovateľ na svete, ktorý keď vidí otvorené auto, už sedí potichu a čaká, aj keď sa len vysáva? Pán úžasný, s jeho najkrajším leskom stále zvedavých múdrych medovníkových očí. Môj prvý papierový chlapec. Najviac chápajúci a mne načúvajúci tvor na svete.

Alebo malá Debbie? s mininožičkami a pol hlavy nižšej od ďalších dvoch? S jej večným apetítom, hoci aj tabletky na odčervenie , ktoré si vie vychutnať a vyžobrať ďalšie? Ktoré vie presne podľa topánok, na akú akciu sa chystá? Ktorá dá do pozoru aj veterinára? Ktorá sa naježí aj na zapadajúce slnko?

Moje drahé ryšavkavé deti. rovnaké a predsa iné. Úžasné sú. Denno denne, dar.

Krásny aj keď upršaný október - pri knihách, krbe, čaji a káve, koláčikoch, pečenej húske, na gauči, na joge, na fitlopte.. no kde chcete, hlavne s pevným zdravím, dobrou náladou a nezameniteľnou spoločnosťou, v našom prípade 3x4 nožkovrtichvostíkovi, praje smečka z Tomášova.