Charakteristika

Debbie. Malá, večne tešivá, večne dobre naladená, papuľnatá, usmiata jazvečíčka. Piškótka a nekonečné dieťa. Raz s rešpektom , inokedy bez. Malý aportovací balíček šťastia, ktorý by veľmi chcel byť alfa samec / samica, ale obávam sa, že ak aj nič iné, váha ju (pre)zradí :-) nebojácna ale, že k všetkému. Trošku namyslená, trošku zamyslená, stále spokojná a šťastná, sem tak opakujúca od Adinka, sem tam samostatná ale každopádne veľmi závislá od tatinka. Napádačka na krk Adinka so zúrivosmiešným vrčaním, ale skoro nikdy nevyhrávajúca aj napriek tomu nevzdávajúca sa fenečka. Taká je naša bejbyDebbie. Inak veľmi poslušná, vracajúca sa piškótka, nenáročná na jedlo, radšej má rada vonkajšiu časť ako dom. A večery sú pre ňu top. Vtedy je vyzývač do boja, jej nekonečná energia sa znásobí a vyvádza ostodvesto. Dva šteňacie roky :-)

Debka nemá rada operence, ukričané deti, zaujíma ju tatinkove vytie, ktorému ešte nevie konkurovať, nemá rada citrón ale - miluje.- uhorky a celý obsah chladničky, nepohrdne chrustami ani kuskami rašeliny, jednoducho naša malá psia žienka :-)

Práca. Debbie je jazvečík, a teda je pracovitá a to všade. Od kuchyne po pole, po tréningy na nore, kde sa jej stalo zábavou vyhánanie. Ako to došperkujem do skúšok nikto nevie, ale ako som písala, že rešpekt nemá pred ničím, tak tú svoju krásnu ridžbekovitu hlavičku pchá až líške pod nos. A potom ukáže, čo v nej drieme. To čo skúša na tatka skúša aj na líšku :-) Takže by som povedala na svoj vek je lepšia v nore na tréningu ako tato .Berie to zatiaľ ako hru, ktorá ju baví. Na farbe je ako doma, celý Adinko. Takže jablko nepadá ďaleko od stromu platí v tomto prípade dvojnásobne. Sme prešťastní, že sa osud takto pohral a Debka ostala u nás. Je to minimaxi dievčenský Adinko. Jej veľká zatiaľ devíza je v poslušnosti, na rozdiel od tatinka, ktorý keď zacíti slobodu už stráca pojem o čase a priestore, kdežto Debbie a jej návratnosť na takmer  100%.  Do jej repertoáru 100% poslušnosti a zrozumiteľnosti:  patria slová: "papať", "ideme", "kúpať", "spinkať", "hľadaj", "cica"  a tiež zvuky otvorenia chladničky, dverí na dvor, zvuk našich hybridných áut. Proste naša DEBKA.